Egy teljes utcát elfoglaltak a rendőrautók a tüntetés helyszínén. Az uniós képviselet előtt nagyjából 50-60-an tiltakoztak. A bankokat, a kormányt és az ellenzéket is bírálták. Szerintük a devizahiteleseket becsapták, és megsértették az uniós alapjogaikat.
– Azért nem mindegy, hogy itt elismerik-e, hogy uniós jogsértés történt, mert az egyet fog eredményezni, és egyet kell, hogy eredményezzen: ez a kártérítés! – véli Falus Zsolt, a Bankcsapda Érdekvédelmi Civil Szervezet elnöke.
A szervezők keresetet adtak át az uniós képviselet vezetőjének. Szerintük az Európai Bizottságnak meg kellett volna akadályozni a devizahitelek elterjedését, mivel nem tette, a brüsszeli testületnek az Európai Bíróságon kellene felelnie.
A legnagyobb hazai bank elnök-vezérigazgatója évek alatt vezetné ki a devizahiteleket. Csányi Sándor szerint az azonnali forintosítással a bankrendszer elvesztené a tőkéjét. A bankszövetség elnöke tíz évet kérne, Patai Mihály is úgy érvelt, mint Csányi Sándor.
A kormány november elsejéig adott határidőt a bankoknak arra, hogy úgy módosítsák a devizahitel-szerződéseket, hogy az árfolyamkockázat veszteségét ők viseljék és ne az ügyfelek. Ha ezt nem teszik, a kabinet maga lép.