A Szeviép-ügy egy maffiabűncselekmény, amelyben az első fokon elítélt korábbi cégvezetők csak eszközök voltak – állítja a károsult alvállalkozók képviselője. Szabó Bálint szerint Botka László a szegedi Hagyó Miklós.
„2008-ban vezető szegedi szocialista politikusok a Szeviép-vezérekkel közösen elhatározták, hogy a Szeviépen keresztül közpénz-milliókat, de inkább azt gondolom, hogy közpénz-milliárdokat tüntetnek el szegedi nagyberuházások során, majd az esetleg adódó botrányt, esetleg adódó büntetőügyeket a befolyásukkal visszaélve, helyi rendőri és ügyészi vezetőket felhasználva próbálják majd elsimítani” – állítja Szabó Bálint.
A jogász hűtlen kezeléssel és bűnpártolással vádolja Szeged polgármesterét.
A Szeviép-károsultak képviselője azzal vádolja Botka Lászlót, hogy a csődhelyzetben lévő Szeviép Zrt.-nek az önkormányzati megbízások utolsó milliárdjait még kifizette annak tudatában is, hogy már tisztában volt vele, hogy a Szeviép Zrt. nem fizeti ki a kisvállalkozókat. „Ezzel egyrészt megvalósíthatott hűtlen kezelést, ami az önkormányzati vagyon terhére valósulhatott meg, másrészt pedig bűnpártolóként részt vehetett, és tevékenyen közreműködhetett a csődbűncselekmény elkövetésében” – véli a károsultak jogi képviselője.
Deák László cége elvégezte a vállalt munkákat, tíz éve pereskedik a pénzéért.
„A cégünket háromszáz milliós kár érte, gyakorlatilag a teljes kivitelezés a szénhidrogén-vezetékre vonatkozóan – mondta Deák László, a Korel Kft. ügyvezetője. – Sajnos mi alvállalkozók alvállalkozóiként vagyunk érintve, és hiába bizonyítjuk, hogy mi minden hegesztési varratot röntgenfelvétellel, egyebekkel, jegyzőkönyvvel tudunk bizonyítani, itt minden irat eltűnt ebben a tömkelegben.”
A szegedi polgármesteri kabinet a szegediek hergelésének tartja az ügyet, közleményben szólították fel Lázár Jánost arra, hogy hívja vissza Szabó Bálintot Szegedről. A Szeviép-ügyben egy hete született elsőfokú ítélet: a három cégvezetőt letöltendő fogház- illetve börtönbüntetésre ítélte a Szegedi Járásbíróság.