– Ha lesz EU-s támogatás, abban az esetben a pedagógusoknak gyorsabb ütemben tudunk bért emelni, ha nem lesz, akkor lassabban. Akkor is emelni fogunk, de akkor a magyar költségvetés keretei között maradva – nyilatkozta Orbán Viktor.
Még tavaly novemberben jelentette be a miniszterelnök, hogy a pedagógusok jelentős fizetésemelésre számíthatnak.
– Hosszas, több mint három hónapnyi egyeztetés után kerül be a parlament elé az új pedagóguséletpálya-törvény – erről már a Belügyminisztérium államtitkára beszélt híradónknak. Rétvári Bence hangsúlyozta: ez a törvény pedagógus- és tanulóközpontú lesz.
– A jövő kulcsa az oktatás lesz, és ezzel mindenki egyetért, éppen ezért szükség van egy olyan pedagógus-életpályára, amely vonzó és a teljesítményt ösztönzi azért, hogy a diákok minél jobb oktatásban részesüljenek, minél jobban foglalkozzanak velük, mindenkinek minél speciálisabb segítséget tudjanak nyújtani az iskolában – hangsúlyozta az államtitkár.
A Nemzeti Pedagógus Kar elnöke elégedett a javaslattal. Horváth Péter reményét fejezte ki, hogy a Parlamentben nem kell majd hosszan vitatkozni a törvényről.
– Én gondolom, hogy nagyon sok mindenről fog szólni a vita, és remélem, hogy ez inkább szakmapolitikai mintsem politikai vita lesz – fejezte ki a reményét az elnök.
A pedagóguséletpálya-modellről a parlamenti vita jövő hét szombaton kezdődik.
Az utóbbi időkben tartott tüntetések már egyre kevesebb résztvevőt vonzottak. Mutatott rá Zila János, az Alapjogokért Központ elemzője.
– Ezek a politikai aktivisták által szervezett tüntetések az utóbbi időben vagy unalomba, nevetségbe, vagy erőszakba torkolnak, ez annak köszönhető, hogy a társadalom és a magyar választók elképzelésével nem egyezik az, amit a baloldal és a hozzá tartozó politikai erők és politikai aktivisták képviselnek. Ez annak is köszönhető, hogy a baloldal háborúpárti politikát képvisel – tette hozzá Zila János.