A kilakoltatások leállítását és a bankszövetséggel folytatott tárgyalások leállítását követelte több civil szervezet a Nemzetgazdasági Minisztériumnál. Azt tervezték, hogy élőlánccal veszik körbe az épületet, de ehhez végül nem voltak elegen. Petíciójukat Cséfalvay Zoltán államtitkár vette át.
Volt, aki mindenkinek alanyi jogon járó fizetést követelt, de a tiltakozást eredetileg az elszegényedés ellen szervezték. Ez olyan szervezeteket is összehozott, amelyekről eddig nehéz volt elképzelni a közös fellépést: részt vett a Hallgatói Hálózat, és a Koppány Csoport is.
„Követeljük a kilakoltatások és a végrehajtási eljárások azonnali leállítását. A lakhatás alapvető emberi jog, az otthon elvesztése visszafordíthatatlan, tragikus láncreakciót indíthat el” – adott hangot véleményének Fodor Sándor a tüntetés egyik szervezője.
Azt is követelték, hogy a devizahitelesek megsegítésekor a kormány tárgyaljon a civil szervezetekkel, és a jövőben hatékonyabban védje meg az embereket.
Bár élőláncot terveztek a minisztérium köré, ehhez végül nem volt elég tüntető. A petíciót a gazdaságstratégiai államtitkár vette át.
„Folyamatos tárgyalásban van a minisztérium a bankszövetséggel, olyan megoldásban gondolkodunk, amelyik a törlesztőrészleteket tartósan kiszámíthatóvá és alacsonyabbá teszi” – mondta el Cséfalvay Zoltán gazdaságstratégiai államtitkár.
A tüntetők kifogásolták, hogy a kormány tárgyal a bankszövetséggel. „Mi azt kérjük, hogy a nép mellé álljanak” - hangzott el a helyszínen.
„Eddig is a nép mellett voltunk” – reagált Cséfalvay Zoltán megemlítve, hogy több százezer számára könnyebbé vált a devizahitel-helyzet.
Többen egyenesen távozásra szólították fel a bankokat. „Csalókkal nem tárgyalni kell, hanem börtönözni kell őket” – fogalmazott Póka László a Nem adom a Házamat Mozgalom vezetője.
Az államtitkár nagyjából 10 percet maradt a demonstrálók között. A tüntetők azt mondták: folytatják a tiltakozássorozatot.