2025. 02. 23. Vasárnap Alfréd napja
Jelenleg a TV-ben:

Szélesvásznú történelem - Elveszett illúziók

Következik:

Híradó 12:00

Belföld

A magyar fiatalok utasítják el leginkább a kommunizmust

A 18 és 29 év közötti magyar fiatalok között vannak a legtöbben, akik elkötelezettek az antikommunizmus mellett, ezzel szemben a 60 év feletti korosztály inkább jó véleménnyel van a kommunizmusról - derül ki a Nézőpont Intézet legfrissebb közvélemény-kutatásából. Az elemzők a mai magyar társadalom kommunizmushoz való hozzáállását vizsgálták.

  • A magyar fiatalok utasítják el leginkább a kommunizmust

100 éve kiáltották ki a Tanácsköztársaságot Magyarországon. Ebből az alkalomból vizsgálta meg a kommunizmus egy évszázados hazai történetét a Nézőpont Intézet. A kutatók a kommunista-antikommunista törésvonal alakulását mérték fel.ű

Harmincöt százaléka a fiataloknak antikommunista és 17 százalékuk volt inkább kommunista, Kun Béla és Rákosi Mátyás a legelutasítottabb történelmi vezetők, tehát az antikommunizmusnak a bizonyítéka az, hogy a két legvéresebb kezű kommunista diktátort utasítják el leginkább a magyarok, a teljes felnőtt magyar társadalom– mondta Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Csoport vezetője. 

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanára jogtörténészként elemezte az időszakot. Horváth Attila szerint jogilag is át kell gondolni, hogy lehet-e egy társadalom ekkora mértékű rablását végrehajtani, hiszen a vörös terror idején mindent államosítottak, amit lehetséges volt.

Az államosításoknak és a diktatúrának egy jelentős része még a szegény népréteget is rosszul érintette, hiszen az államosítások révén még az a kevés áru is eltűnt az üzletekből, amik eddig megvoltak és amikhez hozzá tudtak jutni, és hát a félelem az pedig mindenkit mérgezett, mindenki szembekerült előbb-utóbb ezzel a berendezkedéssel– nyilatkozta Horváth Attila a NKE ÁKK intézetvezető. 

A szakemberek szerint a közvélemény-kutatás eredményei azt mutatják, hogy a kommunizmus megítélése egyre inkább romlik majd a lakosság körében. A globalista, nemzetállamokat eltörölni igyekvő hatalmi körök azonban a jövőben is megpróbálják biztosítani azt a környezetet, amely ennek az ideológiának a túlélését biztosítja.

Ezek is érdekelhetik

Legfrissebb híreink

Műsorok

Svenk, a HírTV mozimagazinja

Svenk, a HírTV mozimagazinja

A hetente szombatonként 22:50-kor műsorra kerülő Svenkben Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Sajtóklub - ajánló

Sajtóklub - ajánló

Aktuális kérdések, hétről-hétre! Fontos témák, kivételes vélemények! Minden vasárnap 19 óra 10 perctől órától jelentkezik Sajtóklub című műsorunk.
Vezércikk - ajánló

Vezércikk - ajánló

Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét, de ez már nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma. Hétfőtől péntekig 20 óra 55 perctől gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
Paláver - ajánló

Paláver - ajánló

A HírFM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99.

Kapcsolódó tartalmak

Videón, ahogyan a bírók “független” tüntetésén megtámadják a Pesti Srácok kollégáját + videó

Videón, ahogyan a bírók “független” tüntetésén megtámadják a Pesti Srácok kollégáját + videó

A magyarországi bírósági alkalmazottak idegei kötélből vannak. Másfél évtizede tűrik ezt a szörnyű elnyomást, amiben élniük kell, de most (bizonyára Magyar Péter színre lépésétől függetlenül) most mégis tüntetni “kényszerülnek”. Az, hogy a politikai jellegű perekben rendre balra ítéltek, az sosem zavarta a bíróság “függetlensége” mellett tüntető aktivistákat.
Hajtóvadászatot hirdetett a kábítószer-kereskedők ellen Orbán Viktor

Hajtóvadászatot hirdetett a kábítószer-kereskedők ellen Orbán Viktor

Orbán Viktor szombati évértékelőjében zéró toleranciát és hajtóvadászatot hirdetett a kábítószer-kereskedők ellen. Azt is bejelentette, kormánybiztost nevez ki. A döntés hátterében az olcsó, szintetikus kábítószerek terjedése áll. Nem véletlenül került a téma napirendre, ugyanis jelentősen megnőtt a fogyasztásuk az elmúlt években.
@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!