A veszprémi időközi választás tétjére hívta fel a figyelmet Boross Péter a Civil Összefogás Fórum idei évértékelőjén. A volt miniszterelnök szerint február 22-én a szavazóknak aktívnak kell lenniük, nem úgy, mint a tavalyi újpesti voksolásnál.
Boross Péter a rendezvény díszvendégeként úgy fogalmazott, a jobboldali kabinet mellett a hibái ellenére is ki kell tartani. „A kormányzat szellemisége, törekvése, nemzeti jellege az elsőrendű dolog” – jelentette ki.
A CÖF elnöke kevésbé megengedő. Csizmadia László szerint csökkenteni kell a kormányzás közben elkövetett, korrigálásra szoruló hibák számát.
Fricz Tamás politológus arról beszélt, hogy 2010 óta hazánkban helyreállt és erősödött a demokrácia. „Ma, 2015 ben elmondhatjuk, hogy Magyarország már sok tekintetben nem következmények nélküli ország” – szögezte le. Az elszámoltatással azonban elégedetlen a CÖF szóvivője, szerinte a Gyurcsány-korszak több korrupciós ügye is következmény nélkül maradt. „Lehetne a példákat sorolni, de nem teszem. Így tehát nem említem meg még véletlenül sem a Kulcsár-ügyet, a Hagyó-ügyet, a moszkvai kereskedelmi kirendeltség ügyét, nem említem a Sukoró-ügyet, a 2006-os rendőri brutalitások és emberijog-sértések ügyét, nem említem Demszky Gábort mint jelenséget” – fogalmazott Fricz Tamás.
A Civil Összefogás Fórum másik szóvivője, ifjabb Lomnici Zoltán pedig azt emelte ki, hogy CÖF saját sikerének is tekinti a bankok elszámoltatását. „A jogsértő döntések megszületésében meghatározó szerepet játszó banki vezetők felelősségének megállapítása sajnálatos módon elmaradt. De a CÖF meggyőződése szerint a társadalom határozott igényére tekintettel ez nem sokáig halasztható” – jelentette ki.
Lomnici Zoltán végül üzent a CÖF pénzügyi elszámolását vitató Szigetvári Viktornak is. A szóvivő bejelentette, a bíróságon adják meg a lehetőséget az Együtt vezetőjének, hogy bizonyítsa vádjait.