Hiába értesítették mindenhol a lakosságot, Battonyán csak néhányan vittek vizet a katonák lajtos kocsijától. „Szerintem felesleges, de azért kipróbálom. Most az egész utcának viszek egy-egy flakonnal, hogy ők is nézzék meg, mi a különbség. Szerintem semmi” – nyilatkozta Boros Györgyné, battonyai lakos.
Január elsejétől a honvédség 123 településen oszt ivóvizet. „Kisebb települések esetében a jármű egy órát tartózkodik, illetve osztja a vizet. Nagyobb településeken, mint Battonya, két órát tartózkodik a jármű. Békés megye öt nagyobb körre osztható fel, és ebben az öt nagyobb körben öt különböző jármű szolgáltatja a vizet a lakosságnak” – fogalmazott Péter Gergely, a Magyar Honvédség kommunikációs tisztje.
Az arzénmentesítés csak a dél-alföldön mintegy 105 milliárd forintba kerül majd, melyet az unió 85 százalékban támogat. Az önrészt a kormány átvállalta a településektől. „Ez pályázati pénzből fog megvalósulni az aradi vízátvezetés kapcsán. Nálunk nem tisztított víz lesz, mi továbbra is természetes ivóvizet fogunk fogyasztani, amely majd Aradról fog érkezni” – mondta Garay Rita, Tótkomlós polgármestere.
Az ivóvíz arzénmentesítését 2015-re kell befejezni.