A lap még júniusban számolt be arról, hogy Hadházy Ákos két szignógyűjtése kapcsán adatvédelmi aggályok merültek fel, és egy magánszemély beadványa nyomán vizsgálatot indított a hatóság.
Mint ismert, a bejelentő azt kifogásolta, hogy az aláírásgyűjtés online adatvédelmi tájékoztatója nem tartalmazott olyan fontos információkat, mint az adatkezelés jogalapja, az érintett joga az adatkezeléshez való hozzájárulásának visszavonására vagy az adatkezelés időtartamának pontos meghatározása. Mindez pedig ellentétes a hatályos jogszabályokkal.
Hadházy Ákos korábban két témában gyűjtötte a választópolgárok aláírását: Magyarországnak az Európai Ügyészséghez való csatlakozásáért és egy devizahiteleket érintő kezdeményezés kapcsán.
A független képviselő az amerikai The Rocket Science Group LLC és a kanadai Sync.com Inc. cégek szolgáltatásait vette igénybe az aláírási ívek feldolgozásakor, így felmerült annak a lehetősége, hogy több százezer állampolgár adatai kerülhettek külföldre. A hatályos magyar törvények és a nemzetközi szabályozás szerint személyes adatokat csak abban az esetben lehet egy harmadik országban tárolni, ha az érintett állam megfelelő védelmi szintet biztosít.