A szír Ahmed H. 2015-ben a röszkei határátkelőnél próbált bejutni Magyarországra és eközben kővel dobálta a magyar rendőröket. Ezért egy másik eljárásban terrorizmus vádjával a bíróság jogerősen öt év fegyházra ítélte és tíz évre kiutasította az országból. Jelenleg idegenrendészeti őrizetben a kitoloncolására vár.
A férfi 2017-ben szerepelt a nemzeti konzultációs kérdőíven úgy, mint aki kővel dobálta a rendőröket, és ezért elítélték. Emiatt indított személyiségi jogi pert a Miniszterelnöki Kabinetiroda ellen, és jó hírnevének megsértése címén 8 millió forint sérelemdíjat követelt. Ebben a perben hirdetett elsőfokú, nem jogerős ítéletet pénteken a Fővárosi Törvényszék. Ahmed H. az ítélethirdetésen nem vett részt.
Az elsőfokú ítélet szóbeli indoklása kitért a többi közt arra, hogy bár az alperes valóban elmulasztotta feltüntetni a nemzeti konzultáció kérdőívén, hogy Ahmed H. bűnösségét akkor elsőfokú, nem jogerős ítélet mondta ki, ez csak elhanyagolható mértékű hátrány. A rendőrök megdobálását ugyanis maga sem vitatta, az pedig bűncselekmény és az eset közmegítélését alapvetően ez határozza meg.
Mindezek miatt az elsőfokú bíróság szerint a felperes keresete alaptalan volt.
A bíró kitért arra is, hogy Ahmed H. ellentmondó nyilatkozatokat tett az ügyben, nem volt tisztában azzal, hogy mi a nemzeti konzultáció, de még a konzultáció perben kifogásolt kérdését sem tudta felidézni.
Saját hírnevét sértette meg
A Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerint Ahmed H. sértette meg a saját jó hírnevét azzal, hogy bűncselekményt követett el. Dömötör Csaba emlékeztetett, brüsszeli politikusok és politikai aktivisták folyamatosan Ahmed H.-t védték a magyar rendőrökkel szemben.
„A bírósági döntés azt mutatja, hogy a valóságot és a tényeket nem lehet letagadni. Ahmed H. kövekkel támadt a rendőrökre, ami bűncselekmény, nemcsak Magyarországon, hanem bármely más európai országban is. Nyolcmillió forintot akart kapni azért, mert állítása szerint megsértették a jó hírnevét. A helyzet az, hogy nem a kormány sértette meg az ő jó hírnevét, hanem saját maga, azzal, hogy bűncselekményt követett el. És ezt egyébként azok a brüsszeli politikusok és politikai aktivisták is nagyon jól tudják, akik mindvégig őt védték a magyar rendőrökkel szemben. A kormány a lehető legkomolyabban gondolta azt, amit plakátra is kiírt: ha valaki Magyarországra jön, akkor be kell tartania az ország törvényeit. Ezután is küzdeni kell a migránsbiznisz ellen, nem lehet engedni, hogy tömegével hozzanak bevándorlókat Európába” – reagálta az ítéletre Dömötör Csaba.