Januártól tíz százalékkal csökkentek a bérletárak, egy felnőtt bérlet 9500 forintba, a diákbérlet pedig 3450 forintba kerül. Egy kétgyermekes család havi megtakarítása 2800 forint. Az olcsóbb bérlet csak magánszemélyeknek jár. Ha a dolgozó utazási költségét a cég állja, a bérletért a tavalyi, tehát a magasabb árat kérik el a jegypénztárban. A megkülönböztetés miatt a Vegyipari Dolgozók Szakszervezete az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz fordult.
– Mi azt szeretnénk, ha az Egyenlő Bánásmód Hatóság megállapítaná ezt a tényt, és ebből adódóan akkor azt szeretnénk, hogy a cégek, akik megvásárolják, ugyanazon az áron jussanak hozzá, mint azok a magánszemélyek, akik saját adózott fizetésükből fizetik az éves bérletet – mondta a Hír TV-nek Székely Tamás, a VDSZ elnöke.
A bérletek árának csökkentését a tavalyi árbevétel-növekedésből fedezi a Budapesti Közlekedési Központ – mondta a kormánypártok fővárosi frakcióvezető-helyettese, aki egyben a rezsicsökkentésért felelős fideszes munkacsoport vezetője. „A BKK-nak, a BKV-nak és a Fővárosi Közgyűlésnek nem feladata az, hogy cégeket támogasson, viszont feladata a budapestieknek a tömegközlekedés lehetőségét elősegíteni, és mi ezzel szerettünk volna nekik segíteni – közölte Németh Szilárd. – Azt szeretnénk elérni, hogy az emberek bérletet vásároljanak. Tehát még további csökkenés várható, de ez kizárólag a bérleteket fogja érinteni” – tette hozzá a rezsicsökkentést ellenőrző munkacsoport vezetője.
Pécsett, ahol kisgyermekes bérletet vezettek be 2014-től, a teljes árú bérlet 6700 forintba, a kisgyermekes bérlet 3300 forintba kerül.