Egy hónappal ezelőtt állapodott meg arról a miniszterelnök és a főpolgármester, hogy Tarlós István jövőre újra ringe száll Budapest vezetésért. A főpolgármester ezt feltételekhez közötte, melyekről szombaton írta alá a szerződést a két politikus.
„Miniszterelnök úrral az imént írtunk alá egy tekintélyes horderejű és széleskörű megállapodást a Főváros és a kormány együttműködéséről, melynek eredményeképpen a Főváros forrásbiztosítási lehetőségei előremozdulnak, továbbá választott főpolgármesterének és köztestületének jelentős befolyása lehet Budapest fejlődésére, jelentősebb, mint az elmúlt 70 év során bármikor”– mondta a főpolgármester. A 15 pontos megállapodás egyik eleme a Budapesti Közfejlesztési Tanács létrehozása. „Ha megfeleltethetően értelmezzük és kihasználjuk a benne rejlő lehetőségeket, akkor akár az Andrássy-Podmaniczky korszak fejlődése elé nézhet a Főváros.”– jelentette ki Tarlós István.
Budapestnek méltóságot, büszkeséget és nagyszerűséget kell sugároznia - ezt már a miniszterelnök mondta, aki hozzátette: ennek megteremtése a kormány és a főváros közös feladata. „Budapest ma óriási fejlődés kapujában áll. A következő évtizedben a város történetének legsikeresebb korszakát élheti meg. 2030-ra Budapest lehet az egyik legélhetőbb nagyváros Európában” – Orbán Viktor emlékeztetett: az elmúlt 8 évben többek között befejezték a 4-es metrót, újranyitották az Erkel Színházat, és megújították a Kossuth teret.
„A Közfejlesztési Tanácsnak hamarosan döntenie kell az új nemzeti öttusaközpontról, sorra visszanyerik régi fényüket a budai várnegyed történelmi épületei és hamarosan megkezdődik az új dél-budai súlyponti kórház megépítése is. Nagy munka vár ránk, óriási munka az, amire vállalkozunk, 1000 milliárdos nagyságrendben és évtizedes távlatokban gondolkodunk” – jelentette be a miniszterelnök
A Pest, Buda, Óbuda és a Margitsziget egyesítésének 145. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen Tarlós István díjakat is átadott. Kitüntetést kapott többek kötött Eszenyi Enikő, a Vígszínház főigazgatója, Vékás Lajos jogász, a Magyar Tudományos Akadémia alelnöke és Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház vezérigazgatója is.