Az üdülési jogra vonatkozó szerződés általában határozott időre szól, így annak lejárta előtt nem mondható fel. Ezért gyakran fordul elő, hogy az érintett az üdülési jogát el akarja adni más személynek. Csak az nem mindegy, hogy kinek és milyen feltételekkel.
Gondtalan nyaralás, és garantált kikapcsolódás 99 éven át. Évente egy alkalommal, ugyanott, vagy máshol, potom pénzért. Röviden ez a lényege az üdülési jog intézményének, ami már néhány évtizede jelen van kis hazánkban. Sokan éltek és élnek mind a mai napig a lehetőséggel. Kinek Bécsben, kinek Hévizen, de olyan is akad, akinek az osztrák Alpokban van apartmanja. Pontosabban csak joga ahhoz, hogy minden évben néhány napra az övé legyen. Ehhez nem kell mást tennie, csak kifizetni egy egyszeri összeget - ami lehet akár több millió forint is, és évente utalni a fenntartási díjat, mert valamiből ki kell fizetni a kertészt, a portást, vagy az elromlott csaptelepet. És sokan csak évek múlva jönnek rá, nem is biztos, hogy jó ötlet volt annak idején megvenni azt a bizonyos üdülési jogot, és megpróbálnak túladni rajta. Ekkor jön a második, a végzetes csapás. Vagyis az igazi kifosztás.
Legalábbis ezt olvashattuk egyik nézőnk szerkesztőségbe eljuttatott leveléből. Egy tatabányai házaspár osztrák üdülési jogát szerette volna készpénzzé tenni, nem sikerült nekik. Olyannyira nem, hogy újabb 250.000 forinttól szabadította meg őket – egy erre specializálódott cég.
A műsorban szó volt arról is, hogy “Az egészséges életmód drága”. De ez az állítás nem feltétlenül igaz. A legtöbben ugyanis kényelemből nem mernek, vagy inkább nem akarnak váltani. A Panaszkönyv összeállításából kiderül: egy átlagos ember egészségtudatos táplálkozásához nem kell a családi aranytartalékokat mozgósítani.
Teljes műsor:
Hír TV