2025. 01. 18. Szombat Piroska napja
Jelenleg a TV-ben:

Bayer show

Következik:

Vezércikk 14:05

Láncreakció

Láncreakció: Az orosz nukleáris technológia fejlesztéseinek korlátozását sürgeti a Biden-kormányzat agytrösztje + videó

Toldi Ottó a Klímapolitikai Intézet kutatásvezetője és Hárfás Zsolt atomenergetikai szakértő voltak a vendégeink.

  • Láncreakció: Az orosz nukleáris technológia fejlesztéseinek korlátozását sürgeti a Biden-kormányzat agytrösztje + videó

Az orosz nukleáris technológia és a Roszatom fejlesztéseinek további korlátozását sürgeti a Biden-kormányzattól az egyik legbefolyásosabb agytrösztje, a Hudson Institute. Az intézet jelentése szerint mind Oroszország, mind pedig Kína fenyegetést jelent az USA hegemóniájára, és az ukrajnai háború kitörése óta a Moszkva és Peking közötti partnerség elmélyült. Mint a tanulmányban olvasható: „Az oroszok és a kínaiak manapság általánosan együttműködnek az űrben, a rakétavédelemben, valamint a kép- és hírszerzési adatok megosztásában.

Oroszország jelenleg Kínától függ a félvezetők, a repüléstechnikai berendezések, a mikroelektronika terén. Az egyetlen szektor, ahol Oroszország uralkodik, az energia – különösen a nukleáris területen. A Roszatom, az orosz állami atomenergia-vállalat Putyin „ásza”. Kína az orosz energiára támaszkodik otthonai fűtéséhez és gyártólétesítményei energiaellátásához.

A Hudson Intézet jelentése arra is felhívja a figyelmet, hogy a Roszatom több mint 20 atomerőművön dolgozik szerte a világon, beleértve Indiát, Törökországot és Egyiptomot is, és a külföldi foglalások értéke meghaladja a 200 milliárd dollárt. Csak az Egyesült Államok további 1 milliárd dollárt fizet a Roszatomnak az uránért. Az Európai Unió tagállamai egyre inkább az orosz urántól függenek, ezzel pedig az Egyesült Államok és Európa közvetetten finanszírozza az ukrán konfliktus mindkét oldalát.”

A tanulmányban továbbá szerepel, hogy Joe Biden űrügyi miniszterhelyettese, Dr. John Plumb nemrég azt jelentette: a Roszatom elősegítheti a kínai nukleáris katonai fejlesztéseket is.

Főbb témák:

  • Az orosz nukleáris technológia korlátozása az USA geostratégiai érdeke - még több ellenintézkedést sürget az amerikai kormánytól a Hudson Intézet.
  • 79 éve dobtak atombombát Hiroshimára az amerikaiak - miközben zajlik a fegyverkezés, Japán a nukleáris leszerelést sürgeti.
  • Nemzetközi cél a nukleáris energiafelhasználás megsokszorozása a tavaly elfogadott tervezet szerint.

Teljes adás: 

Ezek is érdekelhetik

Legfrissebb híreink

Műsorok

Svenk, a HírTV mozimagazinja

Svenk, a HírTV mozimagazinja

A hetente szombatonként 22:50-kor műsorra kerülő Svenkben Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Sajtóklub - ajánló

Sajtóklub - ajánló

Aktuális kérdések, hétről-hétre! Fontos témák, kivételes vélemények! Minden vasárnap 19 óra 10 perctől órától jelentkezik Sajtóklub című műsorunk.
Vezércikk - ajánló

Vezércikk - ajánló

Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét, de ez már nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma. Hétfőtől péntekig 20 óra 55 perctől gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
Paláver - ajánló

Paláver - ajánló

A HírFM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99.

Kapcsolódó tartalmak

@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!