Egy aprócska bazár található a hatalmas fővárosi Vásárcsarnok közepén: az itt kapható adventi ajándéktárgyakat mind olyan fogyatékkal élő emberek készítették, akik ugyanúgy 8 órában dolgoznak, mint bárki. Egyes textilfigurákon például hallássérült varrónők dolgoztak. Adventi kalendáriumnak is használható, de a dobozban található díszeket a karácsonyfára is fel lehet akasztani. A megváltozott munkaképességű dolgozókat foglalkoztató cégnél csomagolási részlegen és a területrendezésnél is sok a munka.
„Mi a teljes körű munkavállalói integrációra törekszünk, nincs semmiféle különbség megváltozott munkaképességű, roma, nem roma, nő, férfi. Tehát mi azt az elvet valljuk, hogy a közösség a cég egészét érintse és ne izolálódjanak a különböző társaságok” – nyilatkozta Sebők Endre, a FESZOFE Nonprofit Kft. ügyvezetője.
„Tíz év alatt, vagy tizenöt év alatt látok-e fejlődést a fogyatékos szempontból az előrelépésben? Én azt gondolom, hogy ez az egyik olyan pont, ami elég egyértelműen azt mutatja, hogy igen” – mondja Papp Szabolcs, a Nem Adom Fel Alapítvány szóvivője.
A szervezet szóvivője szerint statisztikává váltak a megváltozott munkaképességű emberek a gazdasági életben. Az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára napirend előtti felszólalásában, az MSZP-s Szabó Sándor kérdésére válaszolta, hogy 2012-höz képest hatszorosára emelkedett ezen emberek foglalkoztatása.
A fogyatékos emberek világnapját a Nemzeti Színházban zárják egy gálaesttel. Itt osztják ki a Fogyatékosság-barát Munkahely Díjakat is, több mint 30 vállalatnak.