A hétvégén ismét százezrek mulattak Brazília második legnagyobb városában, Rio de Janeiróban. A világ talán leghíresebb és legismertebb farsangi felvonulása vasárnap féltávhoz érkezett.
A csaknem 600 méter hosszú szambadrómon órákon keresztül haladtak a színes jelmezekbe öltözött táncosok. A résztvevők csaknem másfél órán keresztül táncoltak, mire végigvonultak a sugárúton.
Mint minden évben, idén is a kosztümök, a díszletek, a járművek és a jelmezek mellett természetesen a szambáé a főszerep. A karneválon mérik össze tudásukat a legjobb iskolák táncosai. A győzteseket hamvazószerdán hirdetik ki.
Az eseményre a világ minden részéről érkeztek turisták. Együtt mulattak fiatalok és idősek, nők és férfiak. A szervezők 2 millió embert várnak a hatnapos rendezvényre. A helyiekkel együtt 7 millióan ünnepelnek Rióban. Sőt, idén az ország női labdarúgó-válogatottja is részt vesz a karneválon.
A karnevál várhatóan 4 milliárd reálba, vagyis több mint 280 milliárd forintnak megfelelő összegbe kerül a dél-amerikai országnak. Ez azonban a számítások szerint megtérül, mert a szálláshelyek 90 százaléka már jóval a felvonulás előtt elkelt.
Az első Riói karnevált 1723-ban tartották a portugál bevándorlók. Az ünnepe kimerült abban, hogy az akkori hagyományoknak megfelelően álruhát, vagy legalábbis álarcot öltöttek a résztvevők, akik megöntözték egymást vízzel. miközben sárral, liszttel és tojással dobálták meg egymást.
A karnevált jelenlegi formájában 1928 óta rendezik meg. S bár szinte valamennyi latin-amerikai országban táncos mulatsággal búcsúztatják a telet, a riói esemény kiemelkedik az összes rendezvény közül.
HírTV