A Világgazdaság színes hírei között található cikk az elképesztő nagyságú februári szerencsejáték nyeremény elköltése nehézségei feloldását célozza.
„Egy ekkora nyeremény hatalmas szerencse, de – bármily furcsán hangzik – átok is egyben” – fogalmazott megkeresésünkre a Raiffeisen Bank vezető elemzője. Török Zoltán szerint mindenképpen meghatározó, hogy a nyertes milyen élethelyzetű, mennyire képes tudatosan kezelni ezt az összeget. Ekkora pénzhalom gyökeresen felforgatja a szerencsés győztes életét. Rengeteg tennivalóval és folyamatos odafigyeléssel jár a pénz kezelése és használata.
A pénzügyi szakember – saját bevallása szerint – igyekezne minél előbb megbízható, legalább négy-öt különböző, profi vagyonkezelőknél elhelyezni a 6,5 milliárdot, akikkel szakmai konzultációk után kezdené el a leghatékonyabban felhasználni, illetve fialtatni azt. A lényeg, hogy minél sokszínűbb befektetési portfóliót állítsanak össze.
Akinek nagy családja van, vélhetően nem kérdés, mire fordítsa a váratlanul ölébe hulló óriási összeget, vagy legalábbis annak egy részét. Boros Imre közgazdász kérdésünkre azt felelte: „Három gyerek, hét unoka (a nyolcadik éppen útban van) mellett – még akkor is, ha már valamennyien leváltak a szülőkről és önálló kasszán élnek – különböző, hosszú távú befektetésekben helyezném el a nyeremény milliárdjait.“
A szakember az ingatlant kissé macerás befektetésnek tartja, amiről ráadásul gondoskodni kell, az állagát fenntartani, a haszon mellett sok plusz feladatot jelent a tulajdonosának, és ezt nem mindenki vállalja szívesen. Boros inkább a megbízható pénzügyi eszközök mellett teszi le a voksát, amelyeket „szigorúan” ő választana ki. Mint jelezte, a családjában nincs senki, aki hosszabb távra külföldre költözne, így elsősorban magyar állampapírokat vásárolna a nyeremény egy részéből, hozzávetőleg az összeg negyedét pedig svájci frankba fektetné, semmiképpen nem euróba és dollárba.
A teljes cikk a Világgazdaság oldalán olvasható.
Forrás: Világgazdaság
Fotó: Mónus Márton/Világgazdaság