A speciális klimatizált vitrinben lévő kétezer éves múmia az egyik legérdekesebb darabja a balzsamozás termének. A látogatók többsége is erre kíváncsi. Az egyiptomiak úgy gondolták, úgy hitték, hogy ahhoz, hogy a túlvilágon a lelkük biztonságban legyen, a testüknek a sírokban is biztonságban kell lenni, ezért balzsamozták be a halottaikat. „A különlegessége, hogy több mint kétezer éves, és hogy egy különleges ruhát is viselt. A férfi körülbelül 40 éves volt, amikor meghalt a Kr. e. 3. században, és egy jellegzetes, overallszerű ruhát viselt” – mondta Kevély Flóra, a Szépművészeti Múzeum kurátora.
A kiállításon korabeli állati múmiákat, festett fa gyermekszarkofágot és még további kétszáz tárgyat láthatnak a látogatók, emellett az egyiptomi orvoslás titkaival is megismerkedhetnek. „Az egyiptomiak nagyon sok esetet felírtak, rendszeresen írták fel az eseteket, háromezer év azért az nagyon hosszú idő, és azokhoz a receptekhez, amiket nagyon jónak találtak, azokhoz odaírták, hogy milliószor kipróbált, meg kiváló. Na most ezek voltak a legjobb receptek. Vannak olyan receptek, amikre felírták, hogy ki használta. Tehát tudjuk, hogy mondjuk Szesszeset királynő, vagyis a VI. dinasztia korában élt Teti fáraónak az anyja használta azt a kozmetikumot” – mondta Győri Hedvig, a Szépművészeti Múzeum egyiptológusa.
A Móra Ferenc Múzeum három helyszínes, nagyszabású kiállításának a célja, hogy a látogatók testközelből ismerhessék meg az ókori Egyiptom szokásait és kultúráját. „Elsősorban szerettük volna mindenféleképpen bemutatni a szegedieknek, a Szegedre látogatóknak az egyiptomi világot, Egyiptom világát azoknak is elhozni ide, akiknek nincs lehetősége elmenni, és éppen ezért minél jobban törekednénk arra, hogy ne egy statikus, sematikus kiállítást csináljunk, tehát ne pusztán a tárgyak bemutatása, ezek tudományos értékének a bemutatása történjen meg, hanem átélhetőbb, beleélhetőbb, minél jobban az egyiptomi világot visszahozó, átélő kiállítást csináljunk” – nyilatkozta Fogas Ottó, a Móra Ferenc Múzeum igazgatója.
A kiállítás harmadik helyszíne a Móra Ferenc Múzeumban lesz, ott egy templomot is felépítenek. A kiállítási tárgyak értéke közel hétmilliárd forint.