Egy Győr melletti kavicsbányában kezdődött a gyakorlat. Árvíz és belvíz esetén nélkülözhetetlenek a homokzsákok. – Négyezer homokzsákot megtöltenek a jelenlévők, amelynek a célja az, hogy ha bárhol a megyében, illetve az országban kialakul egy árvízi védekezési feladat, így azonnal tudunk rá reagálni, és azonnal tudunk négyezer homokzsákot a helyszínre vinni – közölte Dobos Viktória megyei katasztrófavédelmi szóvivő.
A mentőcsapat munkáját diákok is segítették: „A győri Bercsényi Miklós iskolából jöttünk, rendészeti szakon vagyunk, ahol kötelességünk ezt teljesíteni, de szívesen is csináljuk” – fogalmazott Szabó Dániel tanuló.
A Rába mentén már éles helyzetben dolgozik az egység. A győri Radó-szigeten a megáradt folyó több köbméter fát hordott össze.
„Ez az árvíz által idehozott uszadék fa, ezt mindenképpen el kell távolítani lehetőleg addig, amíg a víz olyan magas, hogy el tudja vinni a fát – fogalmazott Csepi László polgári védelmi felügyelő. – Nyilván ebből van, amit érdemes kitermelni majd, megfelelő helyre kerül, a többit el kell engedni, mert akadályozza a mozgást, és mindenképpen útban lesz, ha a vízi sportélet beindul” – tette hozzá.
A Moson mentőcsapat 72 tagú, vannak közöttük önkéntes tűzoltók, speciális mentők és ipari búvárok is.