Az utolsó napon a Nemzetek Díját rendezték meg, melyben 8 ország csapatai ültek lóra. A maximum 160 centi magas akadályok leveréséért büntetőpont járt, a két forduló után legkevesebb pontot gyűjtő csapat győz, pontegyenlőség esetén pedig az idő dönt.
A hazai közönség kedvencek természetesen a magyarok voltak. Horváth Balázs, Ifjabb Kövy András, Krucsó Szabolcs, és Ifj. Szabó Gábor pedig meghálálták a szurkolást, és bőven a várakozásokon felül teljesítettek. Másodikok lettek a kifejezetten erős osztrák csapat mögött. Krucsó szerint sokat nyomott a latba a hazai pálya.
-Minden lovunk, meg minden lovasunk, meg akik itt mentek az én csapattársaim mindenki maximálisan jól tudott teljesíteni.
- Hazai pálya mennyit segíthetett?
- Hát, azt gondolom, hogy az számít, hogy hazai pályán mentünk.
- Közönség?
- Közönséghez se vagyunk hozzászokva, hogy ennyien vannak. Egy sima lovas versenyen ennek a negyede a nézőközönség, viszont nagyon nagy segítség volt, hogy ennyien szurkoltak nekünk.
A hazai nézők mostanáig csak külföldön, vagy tévés közvetítéseken láthattak ilyen versenyt. A februárban átadott, 3.2 milliárd forintból felújított Nemzeti Lovarda már alkalmas ilyen versenyek megtartására is. A Lovas Szövetség elnöke szerint a következő lépés, hogy a magántőke érdeklődését is felkeltsék a lovassport iránt.
„Első körben fontos volt, hogy az állami erőforrásokat az ágazat javára fordítsuk, de azért azt tisztán kell látni, hogy a világon mindenütt a lovassportot, azt főként a gazdasági elit támogatja, és ahhoz, hogy ezt Magyarországon is el tudjuk érni, ahhoz elsősorban ahogy említettem az állami létesítményeket kellett felújítani, ezzel a presztízst megteremteni ahhoz, hogy egyre nagyobb érdeklődést mutasson a gazdasági elit, a pénzvilág a lovassport iránt” – jelentette ki a Magyar Lovas Szövetség elnöke, Lázár Vilmos.
A csapatos díjugratás azon kevés sportok egyike ahol a nők és férfiak együtt indulnak, ugyanez igaz a lovakra is, bár a szövetség főtitkára szerint vannak kevésbé kompatibilis párosítások.
„Minden lovas egy picit másra esküszik, itt kancák, heréltek, és csődörök is versenyeznek, talán a női lovasok kicsit nehezebben tudnak a kancákkal kiegyezni, tehát az ritka kombináció, hogy női lovas kancával versenyzik eredményesen, inkább a férfiak képesek erre” – mondta Stróbl Dorottya, a szövetség főtitkára.
A 430 ezer euró összdíjazású versenyen az elsők az osztrákok, másodikok a magyarok, harmadikok pedig a norvégok lettek. A második helyezéssel a magyar csapat továbbjutott a Barcelonai döntőbe, ahol akár az európai divízió egybe is feljuthatnak.