2024. 09. 17. Kedd Zsófia napja

Napindító

Napindító 09:30

Az olaszok hozták a számukra kötelezőt Kispesten

Az olasz válogatott 2-1-re nyert a pályaválasztó izraeli csapat ellen a Bozsik Arénában a labdarúgó Nemzetek Ligája A divíziójának második fordulójában, hétfőn.

• Az olaszok hozták a számukra kötelezőt Kispesten

A magyarországi mérkőzésen - amelyre 2090 néző volt kíváncsi a helyszínen - végig fölényben voltak az olaszok, akik az utolsó percben bekapott gól ellenére simán diadalmaskodtak, s két kör után hibátlan teljesítménnyel vezetik a csoportot.

A 2. csoport másik mérkőzésén a franciák javítottak az olaszok elleni, hazai fiaskó után és két góllal legyőzték a belgákat.

A B divízióban az Eb-t megjárt szlovének Gulácsi Péter és Willi Orbán lipcsei csapattársa, Benjámin Sesko mesterhármasával simán nyertek a vendég kazahok ellen.

Eredmény, 2. forduló:

A divízió:

2. csoport:

• Izrael-Olaszország 1-2 (0-1)
  • Franciaország-Belgium 2-0 (1-0)

Az állás: 1. Olaszország 6 pont, 2. Franciaország 3 (3-3), 3. Belgium 3 (3-3), 4. Izrael 0

B divízió:

3. csoport:

• Norvégia-Ausztria 2-1 (1-1)
  • Szlovénia-Kazahsztán 3-0 (2-0)

Az állás: 1. Szlovénia 4 pont (4-1), 2. Norvégia 4 (2-1), 3. Ausztria 1 (2-3), 4. Kazahsztán 1 (0-3)

4. csoport:

• Montenegró-Wales 1-2 (0-2)
  • Törökország-Izland 3-1 (1-1)

Az állás: 1. Törökország 4 pont (3-1), 2. Wales 4 (2-1), 3. Izland 3, 4. Montenegró 0

C divízió:

2. csoport:

• Románia-Litvánia 3-1 (1-1)

korábban:

Ciprus-Koszovó 0-4 (0-2)

Az állás: 1. Románia 6 pont, 2. Koszovó 3 (4-3), 3. Ciprus 2 (1-4), 4. Litvánia 0

Fotó: Gianluigi Donnarumma olasz kapus véd a labdarúgó Nemzetek Ligája 2. fordulójában, az A divízió 2. csoportjában játszott Izrael - Olaszország mérkőzésen a budapesti Bozsik Arénában. MTI/Illyés Tibor