2024. 10. 03. Csütörtök Helga napja

Hazahúzó

Történelem a Maros sodrásában 03:00

A vártnál jobban megizzasztotta a Dunaújváros a Ferencvárost

A címvédő Ferencváros 37-32-re nyert a vártnál tovább szívósan küzdő házigazda Dunaújváros ellen a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

• A vártnál jobban megizzasztotta a Dunaújváros a Ferencvárost

Gulyás Péter házigazda együttese az első három találkozóját elvesztette a pontvadászatban. Az elmúlt szezonban kupagyőztes fővárosi rivális ellen viszont jól tartotta magát, és bár az első félidő derekán az FTC 9-6-ra ellépett, a játékrész hajrájában már volt 15-13 is a házigazda javára. A vendéglátók a 44. percig tartották a lépést esélyesebb riválisukkal, amely ekkor még csak 24-22-re vezetett. A hajrában aztán kijött a különbség a játéktudásban, a második félidőben remeklő Valerija Maszlova kilenc gólig jutott, a Ferencváros pedig győztesen utazhat vissza Budapestre.