2024. 04. 18. Csütörtök Andrea, Ilma napja

Napi aktuális

Vezércikk 21:05

A Mariborral vagy a Rosenborggal játszhat a Ferencváros

Továbbjutása esetén a Ferencváros ellenfele a szlovén NK Maribor vagy a norvég Rosenborg lesz a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének negyedik fordulójában, amely a főtáblára jutásról dönt.

• A Mariborral vagy a Rosenborggal játszhat a Ferencváros

A hétfői sorsolást a Ferencváros-Dinamo Zagreb párharc győztese kiemeltként várta, így kapta meg a szlovén és a norvég bajnok összecsapásának továbbjutóját.

Az is eldőlt, hogy az FTC hazai pályán kezdhet, a játéknapok augusztus 20-21. és augusztus 27-28. lesznek.

A Dinamo elleni mérkőzéseket kedden és jövő kedden vívja Szerhij Rebrov vezetőedző csapata.

A rájátszás párosítása:

bajnoki ág:

-----------

Dinamo Zagreb (horvát)/Ferencváros - NK Maribor (szlovén)/Rosenborg (norvég)

CFR Cluj (román)/Celtic (skót) - Slavia Praha (cseh)

Young Boys (svájci) - Crvena zvezda (szerb)/FC Köbenhavn (dán)

APOEL (ciprusi)/Qarabag (azeri) - PAOK (görög)/Ajax (holland)

nem bajnoki ág:

---------------

FC Basel (svájci)/LASK Linz (osztrák) - Club Brugge (belga)/Dinamo Kijev (ukrán)

Basaksehir (török)/Olimpiakosz (görög) - Krasznodar (orosz)/FC Porto (portugál)

El-selejtező - Izraeli vagy litván ellenfele lehet az FTC-nek

Az izraeli Makkabi Tel-Aviv vagy a litván FK Suduva lesz a Ferencváros ellenfele a labdarúgó Európa-liga-selejtező negyedik fordulójában, ha a magyar csapat nem jut tovább a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik köréből.

Az európai szövetség svájci központjában megtartott hétfői sorsoláson az is kiderült, hogy a csoportkörbe jutásról döntő meccseket augusztus 22-én és 29-én rendezik, és az FTC a visszavágón lenne házigazda.