Morawiecki Twitter közösségi honlapján megköszönte Olaf Scholz kancellárnak a döntést, amely "nagy lépést jelent Oroszország megállításához". "Együtt erősebbek vagyunk" - tette hozzá a lengyel kormányfő.
Piotr Müller kormányszóvivő szerint a német döntés jó hír Európa biztonsága szempontjából. Az Európai Uniónak és a NATO-nak "bátor lépéseket kell tenniük kontinensünk orosz invázióval szembeni védelme érdekében" - nyilatkozott Müller a PAP hírügynökségnek.
Rafal Bochenek, a kormánykoalíciót vezető Jog és Igazságosság párt szóvivője felidézte: Lengyelország több európai állammal együtt a háború első napjaitól támogatta Ukrajnát."Ha megvédjük Ukrajnát, megvédjük Európát" - szögezte le Bochenek a PAP-nak nyilatkozva.
Jacek Siewiera, a lengyel államfői hivatal nemzetbiztonsági irodájának főnöke úgy látja: a Leopardok reális reményt jelentenek Ukrajna számára az Oroszország által megszállt területek fokozatos visszafoglalására. Siewiera hangsúlyozta annak a nemzetközi koalícióépítésnek fontosságát, amely hatással van a háború lefolyására, és "talán távol tartja azt a lengyel határoktól".
Andrzej Duda lengyel elnök január 11-én bejelentette: Lengyelország egy nemzetközi koalíció keretében egy századnyi Leopard harckocsit ad át Ukrajnának. Miután múlt pénteken a németországi Ramsteinban tartott találkozón az Ukrajnát támogató országoknak nem sikerült megállapodniuk a Leopardok szállításáról, Mateusz Morawiecki kormányfő jelezte: Lengyelország egy szűkebb, Németország nélküli koalícióban is kész korszerű fegyverekkel támogatni Ukrajnát.
Steffen Hebestreit, a német szövetségi kormány szóvivője szerdán közölte, hogy egy századnyi, vagyis 14 darab Leopard 2 A6 típusú harckocsit adnak át Ukrajnának a német hadsereg állományából.