Siera Leonéban különleges csoportokat alakítottak, amelyek a betegség egyre több áldozatát az egészségügyi előírásoknak megfelelően helyezik örök nyugalomra. Erre azért volt szükség, mert az ebolajárvány terjedéséhez hozzájárultak a temetkezési szokások, amelyek miatt a rokonság sok esetben érintkezett az elhunyt testével. A betegség sújtotta országokba egészségügyi személyzetet küld az Egyesült Államok, ezért a térségbe látogatott az amerikai ENSZ-nagykövet is.
– Nagyon fontos, hogy az Egyesült Államokban üdvözöljék azoknak az egészségügyi alkalmazottaknak a hazatérését, akik családjaikat és viszonylagos jólétüket otthon hagyva idejönnek, és az ebolaveszélynek teszik ki magukat. Időközben persze indokolt a félelem – mondta Samantha Power, amerikai ENSZ-nagykövet a Sierra Leone-i sajtótájékoztatóján.
A Libériának segítséget nyújtó amerikai katonákat háromhetes megfigyelés alá vonják, igaz, nem az Egyesült Államokban, hanem egy észak-olaszországi bázison. Közben újabb amerikai államban jelenhet meg a betegség, Marylandben egy ebolagyanús személyt szállítottak kórházba. A marylandi egészségügyi illetékes szerint el kell szigetelni azokat, akik a betegség kórokozóját hordozhatják.
– Gondoskodunk arról, hogy ezek a személyek otthon maradjanak. Aláírattattunk velük egy dokumentumot, amely szerint megértik, hogy miért kell ezt tenniük – közölte Joshua Sharfstein marylandi egészségügyi titkár.
Ausztrália az elszigetelés más módját választotta. A szigetország bevándorlási minisztere közölte, hogy átmenetileg nem adnak ki vízumot az ebolajárvánnyal küzdő országok állampolgárai számára. Az intézkedés Sierra Leonét, Libériát és Guineát érinti, célja pedig a járvány ausztráliai elterjedésének megakadályozása.