A görög állami alkalmazottak is csatlakoztak az országos sztrájkhoz. A megmozdulást a hét elején a tanárok, majd az orvosok kezdték meg. Az akcióval a tömeges elbocsátások és az egészségügyi intézmények bezárása ellen tiltakoznak. A pedagógusok a másodlagosnak minősített tárgyakat, köztük az idegen nyelveket oktató kollégáik elbocsátása ellen demonstrálnak, az egészségügyi dolgozók szakszervezete a kórházbezárások miatt.
A munkabeszüntetési akció miatt az iskolák és a bíróságok is zárva maradnak, a kórházakban csak a sürgős eseteket látják el. A vonatok 4 órára álltak le, és még az újságírók dolgoznak. „A végsőkig itt maradunk és harcolunk. Nem ők fognak győzni, hanem mi!” – mondta egy görög munkavállaló
Sokan azonban kételkednek, hogy sikeres lesz-e az újabb akció. „Nem hiszem, hogy sztrájkokkal el lehet érni valamit. Szerintem a szakszervezetek azt próbálják jelezni, hogy tesznek valamit. Látott már olyan sztrájkot, amelyik elérte a célját?” – tette fel a kérdést egy athéni lakos.
Az EU és az IMF mentőhiteleiért cserébe a görög kormány vállalta, hogy 2014 végéig 15 ezer fővel csökkenti a köztisztviselői állományt, az állami szektor további 25 ezer dolgozója pedig tartalékállományba kerül.
A tervezett lépések csak tovább növelik az amúgy is rekordnagyságú munkanélküliséget, arányuk júniusban majdnem 28 százalék volt. Az athéni vezetés ennek ellenére is folytatja az eddigi megszorításokat, kedden Antonisz Szamarasz kormányfő azt ígérte az Európai Bizottság elnökének, hogy betartják a szerződésben vállaltakat, felgyorsítja a privatizációt és a strukturális reformokat.