A tárcavezető egy másik posztjában pedig arra emlékeztetett, az elmúlt négy év „permanens válságokról szólt Európában”.
Kiemelte, először a Covid-világjárvány sújtott le, mely temérdek gazdasági hatással járt, majd kirobbant az orosz–ukrán háború, melynek következtében az egekbe szöktek az energiaárak és az infláció szinte az egész világot elérte, utána a Közel-Keleten robbant ki újabb háború, végül pedig az Európába irányuló tengeri szállítmányok kerültek veszélybe.
Mindez még nyakon is van öntve az állandó migrációs nyomással. Állandó bizonytalanság, kétségek, kiszámíthatatlanság
– fogalmazott.
„Pont jókor jön az európai parlamenti választás, ahol az európai emberek olyan vezetőket választhatnak, akik remélhetőleg a helyes megoldást találják meg az előttünk álló kihívásokra” – emelte ki. Szijjártó Péter közölte, szombaton a Külügyminiszterek Tanácsának napirendjén „az európai–afrikai kapcsolatok, az Ukrajnának nyújtott támogatások és az európai–törökországi kapcsolatok állnak”.
Szijjártó Péter kezdeményezte a jemeni húszik terrorszervezetté nyilvánítását
Arra tettem javaslatot a jemeni külügyminiszterrel folytatott tegnapi megbeszélésem alapján, hogy az Európai Békekeret még le nem kötött forrásaiból, biztosítsunk támogatást a jemeni partiőrségnek, annak érdekében, hogy a partiőrség garantálni tudja az arra közlekedő hajók biztonságát, hogy azok aztán a Szuezi-csatornán keresztül Európába tudjanak jönni és ne kelljen az egész afrikai kontinenst megkerülni - nyilatkozta a külgazdasági és külügyminiszter.