A karácsonyi és szilveszteri időszakot követően számos európai országban nőtt a koronavírussal fertőzöttek száma. Így hiába kezdték már meg az oltást a lakosság körében, további szigorításokra készülnek a kormányok.
Franciaország korábbra hozza a kijárási tilalom kezdetét és szigorítja a határellenőrzést is.
Mivel Olaszországban sem csökken a fertőzöttek száma egészen április végéig meghosszabbítják a rendkívüli állapotot, amely nagyobb hatáskört biztosít a kormányzat számára.
Portugáliában péntektől lépnek életbe újabb korlátozások. "A fő szabály az, hogy mindenki maradjon otthon. - jelentette be António Costa portugál miniszterelnök.
Egészségügyi szakértők szerint akár nyolc hétbe is telhet, mire a fertőzöttségi adatok visszaállnak a karácsony előtti szintre.
Új negatív rekord született Spanyolországban. Egy nap alatt 39 ezren betegedtek meg. A hatóságok már a harmadik hullám megjelenéséről beszélnek. A helyzet a fővárosi régióban a legrosszabb.
Spanyolországba kedden megérkezett a Moderna vakcinája is. Az egészségügyi minisztérium tájékoztatása szerint a hétvégéig minden idősek otthonában lakó megkaphatja az első adag oltást. Közben a spanyol kormány hivatalosan is elismerte, hogy listázza azokat az állampolgárokat, akik elutasítják a Covid-19 elleni vakcina beadását. A regisztert pedig megosztják a többi európai országgal.
Jövő hét hétfőtől megkezdik a lakosság beoltását az amerikai Moderna vakcinájával Belgiumban is. A nagyobb dózisra itt szükség van, mert az országban továbbra is emelkedik a fertőzöttek száma.
A belga oltási kampány első fázisában a veszélyeztetett korosztály képviselői, illetve az idősotthonok lakói és az ott dolgozók mintegy 12 százaléka vett részt. Ez a felnőtt lakosságnak kevesebb mint a 4 tized százaléka.
Negatív rekordot döntött Svédország is. Egy nap alatt több mint 350-en haltak meg a koronavírus miatt.
A svéd Népegészségügyi Hivatal tisztviselője szerint habár az új esetek számában stagnálás figyelhető meg, az elhunytak száma továbbra is nő.
A skandináv országban mostanában bekövetkező számos haláleset oka, hogy az új koronavírus megjelent az idősotthonokban. Az intenzív osztályokon fekvő páciensek körülbelül 60 százaléka koronavírus-fertőzött, ami miatt az egészségügyi rendszer teljesítőképessége határán mozog.
Úgy tűnik nem tudja visszaszorítani a vírust Nagy-Britannia sem. Naponta 50 ezer új esetet regisztrálnak. Habár már az egész szigetország zárlat alatt van és 2,5 millió embert beoltottak, a vírus új variánsa rendkívül gyorsan terjed.
Hír TV