Napközben két nőt emeltek ki a török mentőegységek ugyaninnen, délután negyed hatkor ismét életjeleket észleltek, ekkor az Alfa egység folytatta a kutatást.
"Rengeteget kell ásnunk!" - mondták, de nem adták fel.
Éjjel 2.50 perckor még mindig nem akadtak a nyomára senkinek, akkor a Bravo csapat vette át a munkát. 16 órányi munka sem vezetett eredményre a kísértetépületben. A csapat minden lehetséges üreget átfésült. Ketten ásnak, négyen adogatják ki a törmelékkel teli vödröket. A száloptikával és hangdetektorral történő kutatás során egyelőre halottakat találnak.
Beszámolójuk szerint síri csönd van olyankor, amikor beüzemelik a detektort, minden munkálatot leállítanak, mert a műszer olyan érzékeny, hogy egy gombostű leesését is érzékelik.
A változatlanul nagyon nehéz körülmények ellenére a magyar mentőcsapat fáradhatatlanul végzi a kutató mentő munkát. A helyzetet könnyíti, hogy a csapat logisztikusa, Patai Sándor tűzoltó százados olyan berendezéseket szerelt össze, amelyekkel működtethető a Hunor sátraiban levő hősugárzó, így könnyebben viselik a pihenőidejüket töltő tűzoltók az éjszakai mínusz hét fokot.
Fotó: HUNOR
Meghaladja a 24 ezret a halálos áldozatok száma
Törökország már 20 665 áldozatról, Szíria pedig több mint 3500 elhunytról számolt be. A mentőcsapatok továbbra is kitartóan folytatják munkájukat, azonban túlélők megtalálására már kevés az esély. A nemzetközi segélycsomagok folyamatosan érkeznek.
Az ENSZ azonban további nemzetközi összefogást sürgetett, miután figyelmeztetett, hogy csak Szíriában 5,3 millió ember vált hajléktalanná a katasztrófa következtében.
Közben az Aya nevet kapta orvosától az az újszülött, akinek az anyja a romok alatt adott életet. A mentőcsapatok már csak a csecsemőt tudták megmenteni és kórházba szállítani.
A név jelentése: csoda.