Barack Obamának és Hillary Clintonnak saját otthonukban kellett volna megkapniuk a csomagokat – az ismeretlen feladók szándéka szerint. A volt és jelen kormányzati vezető tisztségviselők postai küldeményeit azonban a biztonsági előírások alapján minden esetben kormányzati szakértők vizsgálják át, így a gyanús küldemények a szűrőn fennakadtak. Pedig árthattak volna, tűzszerészek szerint detonációra képes csőbombákat csomagoltak be. Az egyik küldemény feladójaként cinikus módon egy demokratapárti képviselőnő nevét tüntették fel.
„A küldeményekbe rejtett robbanószerkezeteket jelenleg szakértők vizsgálják, az előzetes elemzések szerint minden bizonnyal fel is robbanhattak volna, mert élesített szerkezetek voltak” – közölte Washington rendőrfőnöke, Peter Newsham.
Ugyanilyen bombát kapott a CNN New Yorki szerkesztősége is, pontosabban John Brennan volt CIA-igazgató, aki mostanában a tévécsatorna szakértőjeként látható a képernyőn. A szerkesztőséget azonnal kiürítették, de az adás nem szakadt meg.
„Viharos idők ezek, ugye? A mély megosztottság időszaka, ezért mindent meg kell tennünk a hazánk egységéért. Nemsokára választások lesznek, a jelöltek ugyanezért kell, hogy küzdjenek. Minden amerikainak meg kell értenie, mik a kihívások előttünk, hogy a gyerekinek, unokáiknak legyen élhető jövőjük” – reagált Hillary Clinton, a Demokrata Párt volt elnökjelöltje.Hétfőn Soros Györgynek a New York államban lévő Katonah településen lévő villájának postaládájában helyeztek el robbanószerkezetet, amelyet az egyik alkalmazott talált meg.
A hatóságok azonnal terrorizmusként kezelték az ügyet, és az FBI, valamint a titkosszolgálatok is bekapcsolódtak a nyomozásba. Állítólag a robbanószerkezetek ugyanolyan csőbombák, mint amilyet hétfőn Soros György New York-i házánál találtak.
Az amerikai kormányzat elítélte a megfélemlítő kampányt. „Ezekben az időkben egységesnek kell lennünk. Együtt, közösen kell egy nagyon világos, erős és félreérthetetlen üzenetet mondanunk: ez pedig az, hogy az ilyen akcióknak, fenyegetéseknek, a politikai erőszaknak nincs helyük az Egyesült Államokban” – hangsúlyozta Donald Trump elnök.
A célpontok listája alapján a merényletek kitervelői az amerikai liberális politika vezető alakjait szemelték ki. Olyan személyeket, akiket Donald Trump az elmúlt időben kampányútjain beszédeiben kiemelten támadott. Ilyen például Maxine Waters, akit hétfőn gúnyolt ki hívei előtt az elnök. A túlságosan egyszerű összefüggés azonban azt is felveti, hogy az elkövetők éppen Donald Trump lejáratására cselekedtek.