Gyógynövény-felismerő applikáción dolgozik a kolozsvári egyetem csapata. A tervek szerint az alkalmazás több száz virágot tartalmaz majd. Felismerésükhöz a növényről jó minőségű felvételt kell majd készíteni.
"Itt a cél az lenne, hogy kameraképekből felismerni gyógynövényeket, tehát a felhasználó egy telefonnal fotóz gyógynövényeket, és a kameraképből megmondani, hogy ez most milyen gyógynövény pontosan. Illetve, amit még szeretnénk csinálni, az, hogy a gyógynövény típusáról megmondani, hogy a gyógynövény típusa alapján információkat megjeleníteni, hogy mire jó ez a gyógynövény, mire lehet felhasználni, illetve hogyan lehet felhasználni."
- mondta Sándor Csanád, a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem doktorandusz hallgatója.
Összesen 60 programozó szakember versenyez egymással a hétvégén a székelyudvarhelyi Digitális Kalálkán. A verseny célja, hogy olyan internetes alkalmazásokat fejlesszenek ki, amelyek a helyi közösség érdekeit szolgálják.
"Egy előválogatás során ezek az ötletek kerülnek kiírásra az IT-s csapatok felé, és ezekre jelentkeznek az IT-s csapatok. Most jelen pillanatban 11 ötleten dolgozik 15 csapat, tehát hatvan IT-s az ország több pontjáról, itt 48, illetve negyvenkilenc órán keresztül dolgoznak, a helyi intézményeknek, civileknek, olyan projekteken, amelyek… tehát a kiírásnak egy feltétele, hogy a projekteknek társadalmi hasznossága kell legyen, a helyi közösség javát kell szolgálják."
- tette hozzá Simon Károly, az U-HUB székelyudvarhelyi koordinátora.
Idén a székelyudvarhelyi Digitális Kalákán főként természetjárással, sporttal, és egészségtudatos életmóddal kapcsolatos internetes alkalmazásokon dolgoznak a szakemberek.
Hír TV