Több száz albán vonult az utcára Tiranában, hogy a nemzeti válogatottat éltesse a kedd este félbeszakadt Európa-bajnoki selejtező után. „Albánia végre megmutatta kultúráját és sportszerűségét, és jó példát mutatott a nép számára” – mondta egy szurkoló.
A mérkőzést az első félidő vége előtt néhány perccel szakították félbe. A két csapat játékosai között azután tört ki dulakodás, hogy egy ismeretlen egy mini helikopterrel nagy-Albánia-zászlót irányított a pálya fölé. Nagy-Albánia magában foglalja a Balkán minden olyan részét, ahol albán kisebbségek élnek. A provokációra reagáltak a nézők és a szerb játékosok is. A játékosok között kialakult lökdösődésbe néhány szurkoló is bekapcsolódott. A bíró egyórás szünet után fújta le a mérkőzést.
„Sajnálatos esemény történt. Beszámolót készítünk majd az UEFA jelen lévő tisztségviselőivel, a bíróval és a biztonsági szakértővel együtt arról, hogy mi vezetett oda, hogy nem tudtuk folytatni a mérkőzést. Mindenki látta, hogy mi történt, és nekem nem tisztem kommentálni, hogy ki a felelős vagy mi történt. A kollégáimmal együtt jelentést készítünk, és átadjuk az UEFA-nak és a szövetség majd eldönti, mi fog történni – közölte Harry Been UEFA-delegált.
A dulakodás később is folytatódott a stadionban. Szerb sajtóértesülések szerint a hatóságok a helyszínen őrizetbe vették, majd előállították az albán miniszterelnök, Edi Rama testvérét, Olsi Ramát is. Állítólag távirányítóval ő vezérelte a kis drónt, amely az albán zászlóval berepült a pálya fölé.
Bécsben is zavargásokhoz vezetett a mérkőzés. Az osztrák fővárosban mintegy ötven albán kora éjszaka üvegpalackokkal – köztük gyújtópalackokkal – dobált meg egy szerb kávéházat az egyik nyugati kerületben. A kivezényelt rendőrök igyekeztek megfékezni a randalírozókat, közben azonban a helyszínen mintegy kétszáz szerb gyűlt össze, akik az albánokra akartak rátámadni. A hatóságok végül megerősített rendőri egységeket vezényeltek a helyszínre, hogy megakadályozzák az összetűzéseket.
Az albánok és a szerbek között Koszovó miatt folyamatos a feszültség, a többségében albánok lakta tartomány 2008-ban kiáltotta ki függetlenségét Szerbiától, amit Belgrád azóta sem ismer el.