Oregon Állam fővárosában, Portlandben is megpróbáltak létrehozni egy rendőrmentes, úgynevezett autonóm övezetet. Az első ilyen no-go zónát Seattle belvároséban hozták létre a Fekete Életek Számítanak mozgalom aktivistái, és a hozzájuk csapódott anarchisták és kommunisták. A körzetet mára ellepték a hajléktalanok, kábítószeresek és bűnözők. Ilyen övezetet akartak létrehozni Portlandben is a rendőrség támogatásának megszüntetését követelők, de a hatóság polgári zavargásnak minősítette az akciót, és lebontotta a barikádokat.
Közben a washingtoni Capitoliumban eltávolították több egykori képviselőházi elnök portréját, akik valaha a rabszolgatartó Délt képviselték. A lépést Nancy Pelosi képviselőházi elnök kezdeményezte.
A történelmi emlékek halványulásánál sokkal nagyobb gondot okoz az elnöknek, hogy a szociális médiában elkezdték cenzúrázni őt. A Twitter megjegyzéseket fűz posztjaihoz, a Facebook pedig eltávolított egy Trump-kampányhirdetést. Szerintük az Antifa ellen fellépő Trump támogatására buzdító szöveg gyűlöletbeszéd. A Facebook cenzorai azt is felrótták a hirdetőnek, hogy olyan szimbólumot használt, ami hasonlít a náci koncentrációs táborokban a politikai foglyok megkülönböztetésére használt jelre.
Az állítólagos rendszerszinttű rasszizmus ellen indított kampány közben begyűrűzött a szupermarketekbe és a kamrákba is. A PepsiCo élelmiszeripari óriás megváltoztatja egyik szósza logóját, mert a mosolygós fekete asszony a faji előítéletet erősíti. A konyhában robotoló fekete rabszolganőkre emlékeztet ugyanis.
A hivatalos narratíva jelenleg csak elnyomott, szenvedő feketékről tud, ezért nem mosolyoghat ezentúl a vásárlókra Uncle Ben sem. A termék logóját állítólag egy chicagói pincérről mintázták, nevét pedig egy megbecsült texasi fekete rizstermesztőről kapta, mégis új nevet és csomagolást kap a termék, mert az a fehér gazdáit kiszolgáló fekete rabszolga szakácsokra emlékeztet.
Hír TV