A kínai gyógyszerek árába beleszámolhatták az orvosok és kórházak megvesztegetésére számított összegeket is. A brit székhelyű Glaxo Kínában már belső vizsgálatot indított az ügyben. A távol-keleti botrány kirobbanása után a cég akár otthon is szankciókra számíthat. „A brit törvények változtak. A 2002-es Valentin-napi törvénnyel kimondtuk, hogy egy angol cég akkor is felelősségre vonható, hogyha a bűncselekmény Nagy-Britannián kívül történt. Ez nagy változás” – mondta egy londoni ügyvéd.
A Transparency International adatai szerint világszerte növekszik a korrupció. Tavaly minden negyedik ember fizetett csúszópénzt valamilyen közintézményben. A Glaxo nemcsak pénz adott az orvosoknak, hanem utaztatta is őket egy sanghaji utazási irodának a segítségével. – Nem szeretnénk nyilatkozni, és nem válaszolunk a kérdéseikre. Mi is annyit tudunk, amennyit a tévében láttunk. Éppen ugyanannyit tudunk, mint ön. Semmi mást nem mondhatok – nyilatkozta a Lin Csiang utazási iroda képviselője.
A fiktív utazásokra és rendezvényszervezésre azért volt szükség, hogy annak költségeit elszámolhassák és az így „felszabaduló pénzt” kioszthassák. A rendőrség kihallgatta a gyanúsított utazási irodák képviselőit is, akiktől megtudták, hogy a kapott pénzből visszaadtak, és emellett „szexuális szolgáltatást” is közvetítettek a Glaxo egyes vezetőinek, hogy fenntartsák velük az üzleti kapcsolatot. A cég ellen számlahamisítás és adócsalás gyanúja miatt is vizsgálatot indítottak, egyelőre csak Kínában.