Ez az eljárás egy bevett szokás Nyugat-Európában, ha ugyanis sikerül bebizonyítani egy agresszív radikális támadóról, hogy mentális betegsége miatt követte el a bűncselekményt, akkor az eredeti büntetését jelentősen enyhíteni tudják. Így kitoloncolni sem kell az országból a bevándorlókat, és a közfelháborodást is csillapítani tudja a hatóság – írja a Magyar Nemzet.
Számos olyan támadás és gyilkosság történt már Nyugaton, amelyeket radikális iszlamisták követtek el, és később mentális betegséggel próbálták leplezni a bűncselekményeket.
Így sikerült megakadályozni a súlyos büntetését annak a fiatal szomáliai férfinak, aki még 2021 nyarán Würzburgban késelt halálra három nőt egy bevásárlóközpontban. Bár a tanúvallomások szerint a gyilkos bevándorló a támadás közben Allahot dicsőítette, az ügyészek szerint ez nem volt elegendő bizonyíték arra, hogy vallási hátterű indítéka volt a migránsnak.
Franciaország még a szomszédját is felülmúlja a muszlim radikálisok mosdatásában.
2017-ben egy muszlim férfi meggyilkolt egy 65 éves zsidó óvodaigazgatót. A támadó éjszaka betört Sarah Halimi harmadik emeleti lakásába, majd brutálisan megverte, miközben Allahot dicsőítette. A fiatal férfi ezután a lakás ablakán kilógatta az idős nőt, majd ledobta az utcára, miközben az áldozat könyörgött az életéért.
A hatóságok többször is megjegyezték, hogy a dohányzás úgynevezett „pszichotikus zavart” okozott a muszlim támadónál, és szakértői kezelésre kötelezték. Az eset óriási tüntetéshullámot eredményezett Franciaországban.
Seven years ago, retired doctor/teacher, Sarah Halimi, was murdered. She was savagely beaten, her skull crushed, & thrown off her balcony. This was a fate that befell her merely for being a Jew.
— Rachel Moiselle (@RachelMoiselle) April 4, 2024
Her murderer was deemed not criminally responsible because he’d consumed cannabis. pic.twitter.com/12sPBD2BkU
Mohamed Salmene Lahouaiej-Bouhlel egy teherautóval belehajtott a Bastille napját ünneplő tömegbe Nizzában még 2016-ban.
A támadásban 86-an meghaltak és több százan megsérültek. Az eset után a támadó családja és a média azt hangoztatta, hogy a férfi mentálisan beteg volt.
Az NBC tévécsatorna pedig azt állította, hogy a nizzai elkövető nem volt dzsihadista, annak ellenére, hogy az Iszlám Állam nevű terrorszervezet magára vállalta a tömeggyilkosságot.
Gestern vor 5 Jahren, am 14. Juli 2016 fuhr Mohamed Salmene Lahouaiej Bouhlel mit einem LKW durch eine Menschenmenge auf der Strandpromenade von Nizza.
— Patient 0 🇩🇪🇵🇱🇮🇱 (@niedostosowany1) July 15, 2021
86 Menschen starben, darunter viele Kinder.
Mehr als 400 Menschen wurden verletzt.
Wir dürfen niemals vergessen. 🙏 pic.twitter.com/H7F0cQgTri
A teljes cikket a Magyar Nemzet Online-on olvashatják.