Lelkes és kevésbé lelkes kormánypárti tüntetők, részben erővel kivezényelt közszolgák vonultak fel Venezuela fővárosában, hogy kifejezzék szolidaritásukat Nicolás Maduro elnök mellett, aki ellen a hétvégén merényletet kíséreltek meg - legalábbis erre jutott az ő vizsgálatuk. A hivatalos verzió arról szól, hogy miközben Maduro beszédet mondott egy katonai rendezvényen, két robbanószerekkel megrakott drónt irányítottak felé, de a támadást sikerült elhárítania a biztonsági erőknek.
A szolidaritási tüntetésen maga az elnök is beszédet mondott volna, de végül nem vállalta a nyilvános szerepléssel járó kockázatot.
Az állítólagos merényletkísérlet miatt közben már több embert is őrizetbe vettek, és ők már szinte mindent bevallottak - a Maduro-párti tüntetés vezérszónoka szerint.
Az őrizetbe vett személyek sok mindenről beszéltek. Sok nevet, pénzembert, helyet elárultak. Elmondták, hogyan szerezték a robbanóanyagokat, hol képezték ki őket, ki finanszírozta őket, ki fizette nekik a szállodai szobát és az autót
- mondta Diosdado Cabello, a venezuelai alkotmányozó nemzetgyűlés elnöke.
Nicolás Maduro már a kezdetektől tudni véli, hogy a venezuelai ellenzék, a leköszönő kolumbiai elnök és egyes amerikai pénzügyi körök állnak a dróntámadás mögött. A kolumbiai államfő visszautasította a vádakat.
Megtudtam, hogy egyre különösebb vádakkal illetnek: hogy az amerikai hírszerzéssel állok kapcsolatban, hogy a venezuelai jobboldallal szövetkezem a venezuelai elnök meggyilkolására... Istenre esküszöm Venezuela elnökének, szombaton sokkal fontosabb dolgom volt: például a keresztlányom keresztelője
- mondta a távozó kolumbiai elnök, Juan Manuel Santos.
A vádakat az amerikai kormány is cáfolja, sőt azt sem tartják kizártnak, hogy megrendezett önmerényletről van szó. A venezuelai elnök népszerűsége mélyponton van, csupán a lakosság 25 százaléka támogatja, és egykori szavazói közül is egyre többen vádolják azzal, hogy ő a felelős az ország gazdaságának totális összeomlásáért.