Az államcsődelmélet nemzetközi szakértőjeként ismert közgazdász kifejtette: 2010-ben, vagyis a válság kezdetén a görög államadósság a GDP 120 százalékán állt, jövőre pedig elérheti a 200 százalékot, vagyis a helyzet javulás helyett tovább romlott.
„A helyes döntés most az lenne, ha lezárnánk a történetet Görögországban és végigvinnénk az államcsődöt, ha ezt korábban meglépik, akkor Spanyolországban és Portugáliában sem ebben az irányban fejlődtek volna az események – jelentette ki Raffer. – Ha Görögország esetében azt mondják, mi fizetünk mindent, ahogy tulajdonképpen az üzenet 2010-ben hangzott, akkor természetesen a spekulánsok azt mondják, ez csodálatos, és előbb vagy utóbb nemcsak Görögország kerül a látókörükbe, hanem a nagyobb adósságok is, amelyek haszonnal kecsegtetnek – tette hozzá. – Pontosan ez történt, a görög mentőcsomag feltüzelte a spekulánsokat” – mondta a professzor.
Raffer egy két héttel ezelőtti interjújában is azt hangoztatta, hogy a görög államcsődre már régen sor került volna, ha az Európai Unió, az Európai Központi Bank és a Nemzetközi Valutaalap közös erővel újabb és újabb segélyekkel nem tartották volna felszínen az országot, amivel csak tovább fokozták az európai adófizetőknek okozott károkat.