Koronavírusos beteget szállít egy mentőautó Bukarest egyik kórházába. Romániában a hétvégén tovább gyorsult a járvány terjedése.
Ezért korlátozásokról döntöttek. Bukarestben bezárnak a vendéglátóhelyek beltéri részei, a mozik, a színházak, a koncerttermek.
Keleti szomszédunknál Temes megyében a legrosszabb a helyzet, ahol két hetes vesztegzárat rendeltek el. A lakosok a legszükségesebb esetben, akkor is csak igazolással mehetnek ki az utcára.
Aggasztó a helyzet Ukrajnában, szigorú intézkedések Ausztriában
Ukrajnában valamelyest javultak a statisztikák, de valószínűleg csak a tesztek számának csökkentése miatt. Virológusok szerint a helyzet továbbra is aggasztó.
Az egészségügyi tárca közlése szerint addig nem várható áttörés, amíg az oltottak aránya alacsony. Vakcinához ugyanakkor nagyon kevesen jutottak.
Ez már az osztrák főváros. A járványügyi szabályok bevezetése miatt kevés embert lehet látni Bécsben. Hasonló a helyzet másutt is. Ráadásul március 10-től további szigorú intézkedéseket, például kiutazási korlátozást léptetnek életbe ott, ahol 100 ezer lakosra vetítve meghaladja a 400-at a heti megbetegedések száma. A szabályok betartását a rendőrség ellenőrzi, de ha kell, a hadsereget is bevetik.
Több uniós tagállam is segít Szlovákiának
Szlovákiában továbbra is túlterhelt az egészségügyi rendszer, ezért több uniós tagállam is felajánlotta segítségét Pozsonynak.
A hétvégén Lengyelországba és Németországba is érkeztek olyan páciensek, akiket északi szomszédunkból szállítottak más államokba.
Prágai sajtóhírek szerint hamarosan Csehország is követni fogja Szlovákia példáját. Varsó és Berlin felkészült a cseh betegek fogadására.
Az oltási kampányra fókuszál Franciaország
Franciaország a hétvégén az oltási kampányra fókuszált. A párizsi kabinet döntése nyomán több száz alkalmi központban a 75 éven felülieknek adták be a koronavírus-elleni vakcinákat.
A kormány célja, hogy április közepéig 10 millióan, május közepéig 20 millióan, nyár végére pedig minden felnőtt francia megkapja legalább az első adag oltást.
Hír TV