Ez a 35 éves olasz doktornő a koronavírus elleni harc frontvonalában küzd. Bartalena elmondta: egyre nagyobb teher nehezedik rájuk.
Olaszországban 636-an haltak meg és 1941 új fertőzöttet diagnosztizáltak az elmúlt egy napban. Az újonnan diagnosztizált betegek száma mintegy ezerrel kevesebb volt, mint egy nappal korábban.
Spanyolországban bizakodóan tekintenek a jövőre
Habár Spanyolország Európa legfertőzöttebb nemzete, az Sürgősségi Egészségügyi Bizottságának vezetőhelyettese is bizakodóan tekint a jövőre. Jelenleg az országban több mint 13 ezer halott van, egy nap alatt 700 ember vesztette életét.
Pedro Sanchez miniszterelnök a múlt hétvégén jelentette be, további járványügyi intézkedések bevezetését tervezi a kormány. A parlament ma dönt arról, hogy meghosszabbítsák-e az érvényben lévő korlátozásokat és tilalmakat.
Fokozatos enyhítések Európában
Közben a koronavírussal fertőzött brit miniszterelnököt már az intenzív osztályon kezelik. Boris Johnson a múlthéten jelentette be, hogy megfertőződött, ezért kórházba szállították.
A kormányfő feladatainak ellátását a külügyminiszter vette át. A Downing Street szóvivője elmondta: Johnson jelenleg nem szorul művi lélegeztetésre, abból a meggondolásból vitték át az intenzív osztályra, hogy ha mégis lélegeztetőgépre lenne szüksége, az a közelében legyen.
Mivel a járvány még mindig hatalmas nyomást helyez az európai nemzetekre, ezért a német kancellár szerint egyelőre korai a kijárási korlátozások enyhítéséről beszélni. Ennek ellenére Ausztriában, Dániában és Csehországban már döntés született a korlátozások fokozatos enyhítéséról.
Hír TV