Nemzeti zászlókat lengetve, maszkban tüntettek az olaszok Rómában. A demonstrálók pénzügyi segélyt követeltek a kormánytól.
A koronavírus-járvány által egyik legsúlyosabban érintett európai országban több hónapra megállt az élet a szigorú korlátozások miatt.
A kabinet múlt héten egy 55 milliárd eurós ösztönzőcsomagot hagyott jóvá, hogy a válság által sújtott családokat és vállalkozásokat megsegítse. Szakértők szerint azonban a gazdaság idén így is legalább 8 százalékkal a tavalyi mutatók alatt fog teljesíteni.
Madridban szintén kormányellenes tüntetésre hívta támogatóit az ellenzéki szélsőjobboldal. Ezrek tiltakoztak a járványügyi intézkedések fenntartása ellen. Nemtetszésüknek dudálással adtak hangot.
Bár a kabinet fokozatosan oldja fel a korlátozásokat, a fővárosban és Barcelonában továbbra is érvényben vannak a szigorú szabályok.
A spanyol miniszterelnök eközben az elhunytakra való megemlékezésre szólította fel a lakosságot.
A franciákat a vízpartra csábította a nyári időjárás. Nyolc hét után Párizs is elrendelte a korlátozások fokozatos feloldását.
A nyugat-európai államban szombaton engedélyezték a vallási szertartásokat. Két hónap után kötelező maszkviselés és kézfertőtlenítés mellett ismét részt lehet venni a különböző felekezeti ceremóniákon. Elsőként a katolikus templomokban tartottak nyilvános szentmiséket.
Miután a koronavírus-járvány rendkívül súlyos gazdasági válságot idéz elő, az Európai Unió segélycsomag összeállításán dolgozik a tagországok támogatására.
Egy korábbi, francia-német javaslat 500 milliárd eurót, vagyis mintegy 180 ezer milliárd forintnak megfelelő összeget különítene el a recesszió enyhítésére.
A tervezetet azonban az úgynevezett „takarékos négyek” elutasították. Ausztria, Svédország, Dánia és Hollandia egy olyan rendkívüli alap létrehozását sürgette, amely olcsó hitelekkel segítené az országokat. Ehhez azonban mind a 27 uniós tagállam beleegyezése szükséges.
HírTV