Az izraeli csapatok kemény csatákat vívnak a Hamász fegyvereseivel a Sifa kórház környékén. A kórházból menekülnek a civilek, több százan lepték el a kivezető utakat, vannak akik beteg rokonukat menekítik. Mindent felhasználnak, rakodó eszközöket, kórházi kerekesszéket, de olyan is akadt, aki irodai széken tolta hozzátartozóját.
Az övezetben már 20 kórház vált működésképtelenné – tájékoztatott az ENSZ palesztinokat segélyező szervezetének vezetője. Philippe Lazzarini azt is elmondta, hogy már több mint 100 ENSZ-dolgozó halt meg munka közben a Gázai övezetben a háború kitörése óta.
Jeruzsálemi források megerősítették, hogy az izraeli haderő megölte a radikális szervezet elit kommandós csapatának, a Nuhba több terroristáját. A hadsereg szóvivője arról beszélt, hogy az elmúlt két napon, amióta a katonáik behatoltak a város szívébe, százezren menekültek délre.
Ez nem zavarja a harcot, sőt, javítja a helyzetünket. Mert már több mint 100 ezren vonultak délre csak az elmúlt két napban, így megküzdhetünk a terroristákkal
– mondta Daniel Hagari, az izraeli védelmi erők parancsnoka.
Megszólaltak a légiriadót jelző szirénák Tel-Avivban. Kedd este óta először vették célba a régiót, a támadásban két ember sebesült meg. Nekik a vaskupola rakétavédelmi rendszer által lelőtt rakéták darabjai okoztak sérüléseket. Az izraeli hadsereg tájékoztatása szerint október 7. óta mintegy 9500 rakétát és drónt lőttek ki Izraelre.
Az ENSZ felszólította a zsidó államot, hogy nyissa meg a Gázai-övezet felé vezető Kerem Salom-i határátkelőt a segélyszállítmányok zavartalan célba juttatása miatt. Ez ugyanis kimondottan teherautók számára épült. Október 21-e óta összesen 821 teherautó jutott be az ostrom alatt álló övezetbe. Magyarország 100 ezer euróval támogatja a gázai menekülteket.
A fegyverzet-ellenőrzésről és a tömegpusztító fegyverek elterjedésének megakadályozásáról tárgyalt egy magas rangú orosz és izraeli diplomata. A megbeszélésre azután került sor, hogy egy Likud-párti képviselő atomfegyver bevetését szorgalmazta. Korábban pedig az izraeli kormány örökségvédelmi miniszter említette lehetőségként az atombomba bevetését Gáza ellen. A minisztert az izraeli elnök ideiglenesen felfüggesztette. Izrael az 1960-as évek óta rendelkezik nukleáris fegyverrel, azonban ezt hivatalosan még sosem ismerte el.