Rács mögé kerülhetnek a Muszlim Testvériség és az iszlamista mozgalom pártja, az Igazságosság és Szabadság Párt vezetői, miután az egyiptomi főügyészi hivatal elfogatóparancsot adott ki ellenük. Erőszak szításával gyanúsítják őket, az új hatalom szerint a megbuktatott elnök, Mohamed Murszi hívei az ő felszólításukra támadták meg hétfőn a hadsereg elitalakulatának számító Köztársasági Gárda székhelyét. A hadsereg válaszul közéjük lőtt, a sortűzben több mint ötvenen haltak meg. Az iszlamisták szerint a tüntetők békések voltak.
„Ez a kérdés nem ezekről a vezetőkről szól, hanem azokról, akik meghaltak, ők sokkal fontosabbak ezeknél a jelképeknél. Továbbra is ott vagyunk a tereken, az egyiptomi tartományokban. Ha vezetőink el akartak volna menekülni külföldre, akkor már a június 30-i események előtt megtették volna, amikor nyilvánvalóvá vált, hogy katonai puccs lesz” – közölte a megbuktatott elnököt támogató iszlamista szervezet szóvivője, aki szerint a hatóságok valódi célja az, hogy megfélemlítsék a Mohamed Murszi visszahelyezéséért virrasztó tömeget.
A Muszlim Testvériség nem hajlandó nemzeti egységkormány alakítására és nem fogadja el az ideiglenes miniszterelnök, Hádzim el-Beblawi liberális közgazdász, korábbi pénzügyminiszter kinevezését sem.
Adli Manszúr ideiglenes elnök hétfőn ismertette az új parlamenti és elnökválasztás, valamint az alkotmány módosításáról szóló népszavazás menetrendjét. A voksolásokat jövő év elején tartanák meg, amit a Muszlim Testvériség és az egyiptomi világi ellenzéket tömörítő Nemzeti Megmentési Front is elutasított. A Murszi megbuktatásához vezető tömegdemonstrációkat szervező ellenzéki koalíció pedig azt sérelmezte, hogy az új hatalom nélkülük döntött a menetrendről. A Muszlim Testvériség ellenfelének számító Szaúd-Arábia, az Egyesült Arab Emírségek és Kuvait összesen 12 milliárd dolláros támogatást ad az átmeneti kairói kormánynak.