„Közös vizsgálatot javaslunk az Egyesült Államokkal, válaszul az alaptalan rágalmakra, amelyekkel az USA befolyásolni akarja a közvéleményt” – jelentette be az észak-koreai állami televízió hírolvasója, arra reagálva, hogy az FBI szerint is Phenjan áll a Sony elleni hackertámadás mögött, amelynek során betörtek a stúdió számítógépes rendszerébe, majd bizalmas adatokat hoztak nyilvánosságra.
Közben megszólalt a Sony stúdió vezérigazgatója, aki törölte a Kim Dzsong Un elleni merényletről szóló Az interjú című film bemutatóját, miután a cég szervereibe behatoló hackerek terrortámadással fenyegetőztek. Barack Obama korábban helytelennek nevezte az igazgató döntését. Michael Lynton most megígérte, ha nem is moziban, de bemutatják a vígjátékot. „Nem hátráltunk meg. Nem adtuk fel. Kitartunk. Nem fújtunk visszavonulót. Az álláspontunk mindig az volt, hogy be akarjuk mutatni ezt a filmet az amerikai közönségnek” – fogalmazott Michael Lynton, a Sony Pictures igazgatója.
A Sony egy korábbi közleményében azt írta, nem a cég, hanem az amerikai mozik többsége döntött úgy, hogy nem mutatják be Az interjú című filmet. A stúdió egyébként súlyos biztonsági hibák egész sorával könnyítette meg a hackerek dolgát: a The Economist című lap nyilvánosságra hozta például, hogy a cég a bizalmas adatok egy részét nem titkosította, rendszerének jelszavait pedig egy „jelszó” nevű mappában tárolta.