2025. 02. 23. Vasárnap Alfréd napja
Jelenleg a TV-ben:

Orbán Viktor 2025 - A Magyar Nemzet podcast elemzése

Következik:

Célpont 18:05

Külföld

Diákok és tanárok tüntettek az iskolabezárások ellen

Utcai harccal kezdődött az őszi törvényhozási idény és az iskolaév Mexikóban. Több százan verekedtek össze a szenátus előtt. Eredetileg diákok és tanárok tüntettek az iskolabezárások ellen, és megpróbálták elzárni a parlamenthez vezető utat.

Botrányosra sikerült a tanévnyitás Mexikóban. A dühös diákokat és tanárokat a rendőröknek kellett megfékezniük. Az egyenruhások könnygázzal oszlatták a tömeget, több tucat embert őrizetbe vettek. A tüntetők azért vonultak a mexikóvárosi parlament elé, hogy a kormány oktatásügyi reformjai ellen tiltakozzanak. A kabinet döntése szigorítja a tanárokkal szembeni elvárásokat, rendszeressé teszi teljesítményük mérését, és korlátozza a pedagógus-érdekképviseletek jogait. A kongresszus hétfőn tartja első ülését. „Mindenki felelősséggel tartozik azért, hogy a jelenben és a jövőben jobb lehetőségeket teremtsünk minden mexikói családnak” – mondta a mexikói belügyminiszter.

A tüntetők az elnök, Enrique Pena Nieto lemondását is követelték. Egy másik fővárosi helyszínen tanárok egy csoportja békés demonstrációt tartott. A tiltakozások miatt az államfő hétfőre halasztotta vasárnapra tervezett országértékelő beszédét.

Ezek is érdekelhetik

Legfrissebb híreink

Műsorok

Svenk, a HírTV mozimagazinja

Svenk, a HírTV mozimagazinja

A hetente szombatonként 22:50-kor műsorra kerülő Svenkben Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Sajtóklub - ajánló

Sajtóklub - ajánló

Aktuális kérdések, hétről-hétre! Fontos témák, kivételes vélemények! Minden vasárnap 19 óra 10 perctől órától jelentkezik Sajtóklub című műsorunk.
Vezércikk - ajánló

Vezércikk - ajánló

Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét, de ez már nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma. Hétfőtől péntekig 20 óra 55 perctől gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
Paláver - ajánló

Paláver - ajánló

A HírFM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99.

Kapcsolódó tartalmak

Többen őrizetbe kerültek a mulhouse-i késelés miatt

Többen őrizetbe kerültek a mulhouse-i késelés miatt

A kelet-franciaországi Mulhouse-ban szombaton elkövetett halálos támadás feltételezett elkövetője három másik emberrel együtt őrizetben van - közölte a terrorizmus elleni nemzeti ügyészség vasárnap az AFP francia hírügynökségnek nyilatkozva.
Azbej Tristan: Magyarország példa és viszonyítási pont a világban

Azbej Tristan: Magyarország példa és viszonyítási pont a világban

Magyarországra sokan példaként, viszonyítási pontként tekintenek a világban, ez igaz az ország patrióta politikájára és a Hungary Helps programra is - írta a Külgazdasági és Külügyminisztérium üldözött keresztényeket segítő programokért felelős államtitkára a közösségi oldalán .
@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!