Este fél kilenckor nyílt ki a Downing Street 10. ajtaja. Órákon át győzködte minisztereit Theresa May az unióval való megállapodás-tervezetről. Végül megkapta a kabinet támogatását.
„A kabinet részletes és szenvedélyes vitát folytatott a megegyezési javaslatról, amely kijelöli hazánk jövőbeli viszonyát az Európai Unióval. Ez a szöveg több ezer órányi tárgyalás eredményeként született meg a brit és az uniós küldöttségek találkozói során. Hitem szerint ez a legtöbb, amit ki lehetett harcolni” – nyilatkozta Theresa May.
A brit kormányfő szerint ez a szövegezés nagyon közel van ahhoz, amiről az emberek a 2016-os népszavazáson döntöttek. A többség ugyanis az EU-tól való teljes elszakadásra voksolt. A kormányfő szerint ez így is lesz, a határellenőrzés, a törvényhozás és a pénzek kezelése újra a brit kormány hatáskörébe kerülnek.
A kormányfő délután a brit alsóházban visszautasította azt a követelést, miszerint újból népszavazást kellene tartani az EU-ból való kilépés ügyében. Az ellenzéki Munkáspárt szerint a miniszterelnök egy hamis illúzióval téveszti meg a választókat: a pedig megállapodás rossz helyzetbe hozza az Egyesült Királyságot.
„A kormányfő a saját maga által húzott vörös vonalat lépi át. Hiszen az alku nem fogja garantálni a brit gazdaság fejlődését, a munkahely-teremtést, az egyezmény nélküli helyzetre pedig a kormány nem készült fel” – érvelt Jeremy Corbyn.
A tervezetben végül nem lesz benne az ír és észak-ír területek közötti fizikai vámhatár, viszont így ideiglenesen az uniós rendelkezések is érvényben maradnak a brit termékekre.
Miután a kabinet jóváhagyta az 500 oldalas szövegtervezetet, Theresa May előtt újabb kihívás áll: át kell vinnie azt a brit parlamenten, de félő, hogy ott a keményvonalas, teljes elszakadást pártoló konzervatívok lázadása miatt nem tudja megszerezni a többséget.