Török harckocsik indultak Akcakale városából a szomszédos Szíriába. A járművek katonákat, fegyverek és lőszert szállítanak Tell Abiadba. A településről indítja offenzíváit a Kurd Népvédelmi Egységek és más radikálisok ellen a török hadsereg.
Ankara múlt hét közepén kezdett nagyszabású akciót a szomszédos ország területén, és rövid idő alatt jelentős sikereket ért el. Az ENSZ, az Európai Unió, több nagyhatalom, köztük az Egyesült Államok azonban a manőver azonnali befejezésére szólította fel Erdogan államfőt.
Az amerikai elnök levélben kérte török kollégáját, hogy hagyjon fel a harcokkal, más különben gazdasági szankciókra számíthat.
A török államfőt nem hatották meg Donald Trump szavai. Recep Tayyip Erdogan elkötelezett a további harcok mellett. Reményét fejezte ki, hogy a műveletet követően sikerül békét teremteni Szíria északi részén.
Orbán Viktor miniszterelnök híradónknak azt nyilatkozta, a katonai akciók hatással lehetnek Magyarországra is. A kormányfő szerint nem egy hazánktól távoli és számunkra érdektelen konfliktusról van szó.
Bár Ankara jelentős sikereket ért el, komoly gondot okoz Törökországnak, hogy a kurd fegyveresek megállapodtak Damaszkusszal, és a szír hadsereg segítséget nyújt a pesmergáknak.
Sőt, orosz egységek is érkeztek Szíriába. A Föderáció katonái átlépték az Eufráteszt, és bevonultak Kobaniba.
Moszkva azért küldött csapatokat a közel-keleti államba, hogy megállítsa a törökök előrenyomulását, és megvédje az eddig ellenük harcoló kurdokat.
A Kreml célja, hogy kitöltse az amerikaiak távozása miatt kialakult űrt, és megakadályozza, hogy Damaszkusz és Ankara között fegyveres összecsapásra kerüljön sor.
Hír TV