A péntek délutáni csúcsforgalomban elkövetett robbantásban 8-an haltak meg, 78-an pedig megsebesültek, köztük a libanoni hírszerzés vezetője. A merénylet után több libanoni városban is tüntetések kezdődtek. A támadást az ENSZ Biztonsági Tanácsa és Washington is elítélte. Jelenleg is őrzik a rendőrök a pénteki robbantás helyszínét.
Az ellenzékiek a libanoni kormányt teszik felelőssé a bejrúti merényletért
A magyar Külügyminisztérium mély megdöbbenéssel értesült a Bejrút belvárosában végrehajtott nagy erejű bombamerényletről – közölte a tárca szombaton. A Külügyminisztérium teljes mértékben elítéli a terrorizmus minden formáját – olvasható a közleményükben. A tárca bízik abban, hogy a merénylet ellenére is fennmarad Libanonban a különböző vallások és felekezetek közötti békés együttélés, amely kulcsfontosságú az egész térség biztonsága szempontjából – tették hozzá. |
„Személyesen Nadzsíb Mikáti miniszterelnököt tesszük felelőssé a mártír Visszam al-Hasszán, és azoknak az ártatlanoknak a haláláért, akik Asrafiehben életüket vesztették. Őt terheli az ország veszélyeztetésének politikai és erkölcsi felelőssége, ezért azonnali lemondásra szólítjuk fel a kormányt és magát a miniszterelnököt is” – mondta Nader al-Hariri a Március 14. Blokk tagja.
A merénylet célpontja a feltételezések szerint Visszam al-Hasszán, a libanoni belbiztonsági hírszerzés vezetője volt. Ő vezette azt a nyomozást, amelynek eddigi adatai alapján a Rafik Hariri korábbi miniszterelnök elleni 2005-ös merénylet mögött Szíria és a Hezbollah állt. A volt kormányfő fia egy televíziós műsorban magát a szíriai elnököt tette felelőssé.
A bejrúti merényletben legalább nyolcan meghaltak |
Fotó: Wael Hamzeh / MTI/EPA |