Janez Lenarcic válságkezelésért felelős biztos elmondta, hogy a keretösszegből a jelentős humanitárius válsággal küzdő, kiszolgáltatott csoportokat támogatják, különösen az afrikai Száhel-övezetben és a Csád-tó térségében, a Közép-afrikai Köztársaságban, az afrikai Nagy-tavak régiójában, Kelet-Afrikában, Szíriában, Jemenben, a palesztin területeken és Venezuelában élőket, valamint a Mianmar és Banglades területén élő rohingjákat.
Az uniós támogatás segít hozzáférést biztosítani az egészségügyi szolgáltatásokhoz, a védőeszközökhöz, a vízhez és a megfelelő higiénés körülményekhez. A finanszírozást civil, nemzetközi szervezeteken, az ENSZ ügynökségein, valamint a Vöröskereszt és Vörösfélhold Társaságok Nemzetközi Szövetségén keresztül fogják célba juttatni.
A brüsszeli bizottság tájékoztatása szerint az 50 millió eurós támogatás kiegészíti a koronavírus-járvány miatti szükségletek kielégítését célzó eddigi humanitárius finanszírozást és fellépéseket, illetve az uniós bizottság és a tagállamok által biztosított - rövid és hosszú távú szükségletek fedezését célzó -, 20 milliárd euró összegű fejlesztési és sürgősségi finanszírozást.
MTI