Biztonsági gyakorlatot tartottak egy dél-koreai atomerőműben, amelyet - a mai hivatalos bejelentés szerint - a múlt héten hekkertámadás ért. Az erőmű informatikai rendszeréből tervrajzokat és egyéb bizalmas dokumentumokat loptak el és hoztak nyilvánosságra a számítógépes kalózok, akik azt is közölték, hogyha karácsonyig nem állítanak le három reaktort, akkor azok veszélyessé válnak a lakosságra.
A dél-koreai hatóságok nem erősítették meg, hogy a támadás összefügg a Sony elleni akcióval, amely mögött az amerikaiak Észak-Koreát sejtik, de korábban Szöul is Phenjant okolta a bankjai és kormányzati weboldalai elleni támadásokért.
Kim Dzsong Il halálának harmadik évfordulóján Észak-Korea megfenyegette az Egyesült Államokat, a katonai célpontok közé sorolva a Fehér Házat és a Pentagont is.
Az amerikai elnök a CNN-nek adott interjújában igyekezett megnyugtatni az amerikai közvéleményt. „Nem gondolom, hogy ez háborús cselekmény volt. Szerintem ez kibervandalizmus, amely nagyon sokba került nekünk. Nagyon komolyan vesszük, és megfelelő választ adunk rá” – mondta Barack Obama.
A Sony stúdió a hekkertámadás után úgy döntött, hogy nem mutatja be azt a fikciós filmet, amely a jelenlegi észak-koreai diktátor, Kim Dzsong Un elleni merényletről szól. Obama helytelennek nevezte, hogy a Sony engedett a terrorfenyegetésnek.