A látszat ellenére ezek a felvételek nem a járvány előtt készültek a brazíliai tengerparton. A dél-amerikai ország a világ harmadik legfertőzöttebb állama, a nyári meleg beköszöntével mégis ezrek döntöttek úgy, hogy a strandon hűsölnek, maszk és a távolságtartásra vonatkozó szabályok betartása nélkül.
Az egészségügyi hatóságok már nem ennyire nyugodtak. Az elmúlt napokban egymás után dönt rekordokat a fertőzések száma az országban, összesen ez az adat már meghaladta a 7 milliót.
900 milliárd dolláros segélycsomagról állapodott meg az amerikai kongresszus
A vírushelyzet ennél is súlyosabb az Egyesült Államokban. A járvány gazdasági hatásainak enyhítésére az amerikai kongresszus megállapodott egy 900 milliárd dolláros segélycsomagról, ami az ország történetében a második legnagyobb ilyen ösztönzőcsomag. A törvényhozás márciusban már hozott hasonló döntést, ám az akkori támogatásból sok szektor alkalmazottai kimaradtak.
"Ez egy jó törvény, a mai este egy jó este. De itt még nem ér véget a történet, nem ér véget a munkánk. Bárki, aki azt hiszi, ez a csomag elegendő lesz, az nem tudja mi folyik az országunkban”
– mondta a szenátus demokrata párti elnöke.
A demokraták ugyanis nagyobb támogatást akartak volna, ezt azonban most egyelőre, elnökjelöltjük, Joe Biden beiktatásáig legalábbis mindenképp el kellett halasszák.
Mintegy negyedmillióan kerültek karanténba Ausztráliában
Közben a világ másik oldalán ismét aggasztó a helyzet. Ausztrália legnépesebb városába, Sydneybe utazási tilalmat rendeltek el az ország többi államából, miután újabb vírusgócokat fedeztek fel. A város északi tengerparti térségében mintegy negyedmillió embert helyeztek szigorú karantén alá, és Sydney többi részén is korlátozzák a gyülekezést.
Ausztrália a múlt hétig már vírusmentesnek volt mondható, karácsony előtt a legtöbb korlátozást feloldották. Az újabb gócpontok miatt azonban megdőltek az emberek utazási tervei az ünnepekre.
Dél-Koreában is romlik a járványhelyzet, vasárnap rekord számú új fertőzöttek jelentettek, közülük sokan egy börtönben fertőződtek meg. Az elmúlt öt napban sorban ezer fölött volt a napi új betegek száma. Az ország miniszterelnöke közölte: a dél-koreai gyógyszerellenőrzési hivatal várhatóan jövő év elején engedélyezi a brit AstraZeneca és az Oxfordi Egyetem által kifejlesztett vakcinát, tavasz elején pedig megkezdőthet a lakosság beoltása.
Hír TV