A csaknem ezer lelket számláló Gouarec nevű francia kisvárosban is aggódnak az emberek a megállapodás nélküli brexit miatt. A településen a lakosság negyede brit állampolgár. Őket hátrányosan érintené, hogyha az Egyesült Királyság alku híján távozna az Unióból. A brit nyugdíjasok is aggódnak mivel az öregségi ellátásuk után jelenleg jogosultak Franciaországban az egészségügyi ellátásra.
A brit kormányfő hétfőn Luxemburgba látogat. Boris Johnson az Európai Bizottság leköszönő elnökével folytat tárgyalást a Brexitről. A szigetországi politikus továbbra is új megállapodást akar kötni Brüsszellel. A Brexit ügyi főtárgyaló szerint azonban nincs miről tárgyalni, az Unió nem akar újabb megállapodást kötni Londonnal.
Amennyiben október 19-ig nem születik konszenzus a Brexit feltételrendszeréről, Boris Johnson miniszterelnöknek kezdeményeznie kell Brüsszelben a kiválás elhalasztását 3 hónappal.
Eközben David Cameron volt brit miniszterelnök arról beszélt, hogy szerinte vannak, akik soha nem fogják megbocsájtani neki a brit uniós-tagságról szóló népszavazás kiírását. Az exkormányfő kifejtette: nagyon rosszul érintette amikor a referendum után feladta a miniszterelnöki tisztséget. Cameron élesen bírálta a jelenlegi vezetőt Boris Johnsont. A politikus szerint, ha Johnson alku nélkül lépteti ki Nagy-Britanniát az Unióból, akkor annak rossz kimenetele lesz. Cameron kritizálta Jonhsont a parlament felfüggesztése miatt is. A korábbi miniszterelnök szerint ki lehet tűzni egy új népszavazást a Brexitről.
A 2016-ban tartott referendumon a választók közel 52 százaléka szavazott a kilépés mellett. A tervek szerint a szigetországnak idén márciusban kellett volna távoznia a Közösségből.
Hír TV